Davutoğlu'ndan Yüce Divan kararı için ilk değerlendirme

Davutoğlu'ndan Yüce Divan kararı için ilk değerlendirme
Davutoğlu'ndan Yüce Divan kararı için ilk değerlendirme
Başbakan Ahmet Davutoğlu, TBMM'deki Yüce Divan kararının 'baskı ve yönlendirme olmadan' verildiğini söyledi.

RADİKAL - İngiltere’ye resmi bir ziyarette bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu gazetecilerin sorularını cevapladı. Davutoğlu, "Hiçbir milletvekilimize baskı ve yönlendirme olmamıştır" diye konuştu. İşte Davutoğlu'nun açıklamaları:

"4 eski bakanla ilgili Genel Kurul'da yapılan Yüce Divan görüşmesinde oy kullanmak üzere vekaletinimi verdim. Bu ziyaretle Genel Kurul oylaması arasında bağ kurmak herhangi bir şekilde anlam taşıyan bir husus değil.

YÜCE DİVAN KARARI

Ak Parti içindeki farklı kanaatler, yani oylama esnasında ortaya çıkan tutum konusunda, aslında bu bizim yasal sürece saygı gösterdiğimizi ortaya koyan bir tutumdur. Hiçbir milletvekilimize herhangi bir şekilde yönlendirme, baskı olmamıştır, olması gereken de budur. Eğer muhalefet blok olarak oy vermişse bu şu anlama gelir, ya bir grup kararı var ki bu yasal değildir ya da bir baskı var ki bu da bu sürecin ruhuna, özüne aykırıdır." (LONDRA/DHA)

Üç muhalefet partisinden aklama değerlendirmesi

CHP'de Sabahat Akkiraz'a, 'niye gittin' tepkisi

Egemen Bağış Meclis'te oyunu böyle kullandı

Meclis'ten Yüce Divan'a ret


  http://www.radikal.com.tr/127681912768193

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yanlis yaptiniz - somun ekmek

  ya hirsizi koruyorsunuz ya kendi yarginiza guvenmiyorsunuz. her halukarda cok buyuk yanlis yaptiniz. bu siyasetinizin toplum ahlakinda yaratacagi cokuse siz bile inanamayacaksiniz.

  hahaha - user404872

  diyor ki muhalefet blok olarak verdiyse grup kararı var , adil değil diyor. insanın bütün gücüyle gülesi geliyor. Yahu değil bu dünyayı , bütün kainatı dolaşıp bu durumdan bahsetseniz , adalete teslim edilmeleri kararını verir herkes. çıkmışsın hala muhalefet blok olarak ret verdi falan diyorsun. Asıl siz tüm baskılarınıza rağmen vicdan sahibi vekillerinize nasıl diş geçiremediniz onun derdine düşün. İnsan olan vicdanı olan , biraz da aklı olan herkes adalet ister. Ama domino taşı gibi yıkılacağınızı bildiğiniz için ödünüz koptu dün gece.

  Kul. - kazim özkan

  Üzülerek gözlemliyoruz ki emir kulu olmaninin da ötesinde utanç duygusundan yoksun bir piskinlik içindeler. Üstüne üstlük agizlarinda çikan her cümleyi Allah, insallah, hamdolsun vs gibi kelimelerle döseyerek bir yandan milletin dinî duygularini sömürürken diger taraftan kendi tabirleriyle tüyü bitmemis yetimin hakkini yemeyi ve haram isler çevirmeyi kendilerine mubah sayiyorlar.....