Davutoğlu'nun dili sürçtü: Nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız!

Davutoğlu'nun dili sürçtü: Nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız!
Davutoğlu'nun dili sürçtü: Nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız!
HAK-İŞ Genel Kongresi'ne katılarak bir konuşma yapan Başbakan Davutoğlu, "Bu salondan dünyaya bir kez daha haykırıyorum. Nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız ve Hz. Hüseyin'in bugünkü yürüyen öncüleri, takipçileri olmaya devam edeceğiz" dedi.

ANKARA - Ankara'daki Meyra Palas'ta düzenlenen HAK- İŞ Genel Kongresi'nde bir konuşma yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu güzel genel kongreden; bu hakkın, emeğin, adaletin konuşulduğu bu salondan dünyaya bir kez daha haykırıyorum. Nerede bir zalim varsa onun yanında olacağız ve Hz. Hüseyin'in bugünkü yürüyen öncüleri, takipçileri olmaya devam edeceğiz. Yine ülkemiz hangi zorluklarla karşılaşırsa karşılaşsın, hangi köşesinde ne tür problemlerle karşılaşırsa karşılaşsın, ister deprem gibi afetler isterse terör gibi insan eliyle sürdürülen fitne çabaları karşısında da milli birliğimizi, kardeşliğimiz ve ülkemizin her köşesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaşma gücümüzü koruyacağız. Allah birliğimizi, beraberliğimizi daim etsin. Devletimize ve milletimize zeval vermesin" şeklinde konuştu.

"TERÖR MUTLAKA VE MUTLAKA YENİLECEKTİR"

Başbakan Davutoğlu, terörle mücadeleye ilişkin olarak "Kaybettiğimiz bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Onların yürüttüğü mücadelenin mutlaka Türkiye'de son bir terörist kalana, son bir terör çabası yok edilene kadar süreceğini de bir kez daha ülkemizin her bir köşesine iletmek istiyorum. Terör, her ne surette olursa olsun mutlaka ve mutlaka yenilecektir" açıklamasında bulundu.

"7 HAZİRAN'DAN BU YANA BİRİLERİ TERÖR KARTINA SARILDI"

Davutoğlu, bazı çevrelerin terörden medet umduğunu savunarak "7 Haziran'dan sonra kimi hayallere kapılan çevreler, bir kez daha bazı kumpasları ve bazı ayak oyunlarını siyasete sokmaya çalıştılar. Eskinin vesayet odakları, baskı grupları akıllarınca bir yönetim boşluğu olacağını düşünüp eski oyunlarından medet umdular. Bunların en kullanışlı aleti de terördür, terör örgütleridir. 7 Haziran'dan bu yana birileri yine terör kartına sarıldı. Terör örgütlerini, PKK'yı, DEAŞ'ı, DHKP-C'yi, MLKP'yi hepsini üstümüze saldılar" ifadelerini kullandı.

Terör olaylarına tevessül edenlerin gereken cevabı alacağını belirten Davutoğlu, "Barış iddiasında bulunanlara, emek dünyasının merkezinden sesleniyorum. Bir kez daha bütün terör olaylarında şehit düşmüş, hayatını kaybetmiş bütün vatandaşlarımıza sizlerin huzurunda Allah'tan rahmet diliyorum. Onların hakkını, hukukunu, emeğini korumak için son bir terörist kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğimizi ilan ediyorum. Bilsinler ki kim terör kartına tevessül ederse hak ettiği cevabı alır. Terörün kimliğine, dayandığı ideolojiye bakmayız. 'Şu terör örgütüne karşı mücadele gerekir, bu terör örgütüne ise sırtımızı yaslarız' diyenler gibi ayrım yapmayız. Türkiye artık eski Türkiye değil. Kimse boş heveslere kapılmasın. O günlere bir daha asla geri dönülmeyecek" diye konuştu.

(DHA)