Davutoğlu'nun 'Seçim hükümeti' çağrısına CHP'den twitter yanıtı

Davutoğlu'nun 'Seçim hükümeti' çağrısına CHP'den twitter yanıtı
Davutoğlu'nun 'Seçim hükümeti' çağrısına CHP'den twitter yanıtı
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP ve MHP'ye yönelik 'iki aylık seçim hükümeti kuralım' önerisine CHP'den yanıt geldi. Partinin twitter adresinden yapılan açıklamada, "Anayasal öncelik, Hükümet kurma görevinin ana muhalefet liderine verilmesi olmalıdır" denildi.

RADİKAL- Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP ve MHP 'ye yönelik 'seçim hükümeti' çağrısında bulunmuştu. Davutoğlu yaptığı açıklamada, "Önümüzde iki yol var. Gelin erken seçim kararını cumhurbaşkanımız yerine TBMM olarak biz alalım. İki ay aynı masa etrafında birbirimize tahammül edip, bir reform hükümeti olarak seçime gidelim" ifadesini kullanmıştı.

Davutoğlu'nun bu sözlerine CHP, Parti Sözcüsü Haluk Koç'un yazılı açıklamasının ardından sosyal medyadan da yanıt verdi.

Başbakan Davutoğlu'ndan CHP ve MHP'ye seçim hükümeti çağrısı


Partinin twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bugünkü Anayasal öncelik, Cumhurbaşkanı'nın kuracağı seçim hükümetine bakan verme tartışmasına girmek değildir. Anayasal öncelik, Hükümet kurma görevinin ana muhalefet liderine verilmesi olmalıdır. Anayasal teamüle uyulursa, CHP'nin kuracağı hükümet sayesinde, Cumhurbaşkanı'nın seçim hükümetine zaten gerek kalmayacaktır.