Davutoğlu'nun sıkıntısı: Programa uyamamak!

Davutoğlu'nun sıkıntısı: Programa uyamamak!
Davutoğlu'nun sıkıntısı: Programa uyamamak!
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun gecikmeler nedeniyle sık sık değişen ve sarkan programı Ankara kulislerinde espri konusu oldu.

RADİKAL - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkanlığı ile birlikte girdiği yoğun tempoda yaşadığı 'programa uyma sıkıntısı' üst üste gelen gecikme haberleri ile sürüyor.
AK Parti’de Tayyip Erdoğan döneminden kalma hiç şaşmayan programlar, sık sık saat ve gün değiştiriyor. Kabul etmek gerekir ki, Davutoğlu göreve geldiğinden beri bakanlıkların brifingleri, parti çalışmaları, seçim hazırlığı, koalisyon görüşmeleri, Çözüm Süreci krizi, terörle mücadele, dış politika , ekonomideki gidişat gibi birbirinden önemli başlıklarda hem karar alma, hem de konulara derinliğine nüfuz etme süreci yaşadı. Bütün bu yoğun tempo, Davutoğlu’nun kendini tam da istediği gibi programlayamaması sorununu ortaya çıkardı.

Ankara kulislerinde son günlerde sık sık Davutoğlu’nun programlarına gecikmeli katılması konuşuluyor. Hürriyet gazetesi Parlamento Büro Şefi Nuray Babacan'ın AK Parti kulislerinden aktardığına göre gün geçmiyor ki, Başbakan Davutoğlu’nun günlük programı bir kaç kez revize edilmesin. Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile her hafta gerçekleştirdiği olağan ‘Devlet Günü Görüşmesi’ne de gecikmiş. Bu yüzden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Genelkurmay Başkanı ile olan randevusu yarım saat geç gerçekleşmiş.

Bir önceki programındaki sarkmaya bağlı olarak önceden duyurulan tüm programları yarımşar veya birer saat öteleniyor. Akşam saat 18.00 diye anons edilen MKYK toplantısı tam üç buçuk saat sonra, 21.30’da başlayabiliyor. Zamanında genel merkeze gelen üyeler de katlarda arkadaşlarını ziyaret edip, yemek yiyerek beklemek zorunda kalıyor. Hatta son olarak CHP ile yapılan koalisyon görüşmelerini aktaracak heyetin Genel Merkez’deki toplantısı da saat 11.00’de olacağı duyurulmuşken 12.00’de başlayabildi. Kulislerde, ‘Hoca her şeyi derinliğine konuşmayı sevdiği için görüşmelerinin ucunu bir türlü bağlayamıyor’ esprileri yapılıyor. (Hürriyet)