Demirel'in cenazesine HDP'den bir tek Celal Doğan katıldı

Demirel'in cenazesine HDP'den bir tek Celal Doğan katıldı
Demirel'in cenazesine HDP'den bir tek Celal Doğan katıldı
Demirel'in cenaze törenine HDP'den sadece Gaziantep Milletvekili Celal Doğan katıldı. Doğan, Demirel'in Güniz Sokak'taki evine de taziye ziyaretinde bulunmuş ve 1980'den sonra Zincirbozan'da Demirel ile birlikte kaldıklarını söylemişti.

RADİKAL - 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel içinTBMM'de düzenlenen devlet törenine, AK Parti, CHP ve MHP liderleri katılırken,HDP'den sadece Gaziantep Milletvekili Celal Doğan katıldı.

Habertürk'ün haberine göre, Meclis'te düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Meclis'te grubu bulunan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yer aldı. Eski Başbakanlardan Tansu Çiller, eski meclis başkanları Köksal Toptan, İsmet Sezgin ve Hikmet Çetin, eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Ahmet Özal ile Demirel'in birlikte siyaset yaptığı çok sayıda isim de törene katılanlar arasındaydı.

"ZİNCİRBOZAN'DA BİRLİKTEYDİK"

Demirel'in Güniz Sokak'taki evine taziyeye de giden Doğan, 1980'den sonra Zincirbozan'da Demirel ile birlikte olduklarını söylemişti. Doğan, Demirel ile iyi dostlukları olduğunu belirterek, Demirel'in Türkiye'ye hizmetlerinin büyük olduğunu ifade etmişti.