Demirtaş: Başbakan randevuyu Önder'den mi aldı ki iptal etti

Demirtaş: Başbakan randevuyu Önder'den mi aldı ki iptal etti
Demirtaş: Başbakan randevuyu Önder'den mi aldı ki iptal etti
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Elçi öldürüldüğünde, Roboski olduğunda sesini çıkaramayan İstanbul Barosu'nun DTK deklarasyonuna tepkisi utanç vesikasıdır" dedi. Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'nun iptale ettiği randevuyla ilgili de "Başbakan randevuyu Önder'den mi aldı ki iptal etti" diye konuştu.

DTK'nın özerklik açıklamasına tepki gösteren İstanbul Barosu'na HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yanıt verdi. Selahattin Demirtaş, "Elçi öldürüldüğünde, Roboski olduğunda sesini çıkaramayan İstanbul Barosu'nun DTK deklarasyonuna tepkisi utanç vesikasıdır" dedi.

BAŞBAKAN RANDEVUYU ÖNDERDEN Mİ ALDI?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun iptale ettiği randevuyla ilgili de konuşan Demirtaş şunları söyledi: "Biz diyaloğa açığız. Sorun şiddet ve çatışma zemininden çıkarılmalıdır. HDP'nin içinde olmadığı ve desteklemediği bir anayasa asla toplumsal bir sözleşme sayılmaz. Başbakan randevuyu Önder'den mi aldı ki iptal etti. Her şeye rağmen görüşme taraftarıyız. Görüşmemiz gerekiyor. Siyasettekigerilime sokaktaki çatışmaya rağmen görüşmemiz gerekiyor. İptal edilen randevunun yeniden gündeme alınması gerekir. Parti kapatma tartışmaları, gereksizdir. Türkiye'de parti kapatılarak bir yere varılmaz." 

İSTANBUL BAROSU DTK'YA 14 MADDELİK AÇIKLAMA İLE YANIT VERMİŞTİ 

İstanbul Barosu, Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK)14 maddelik özerklik talebine 14 maddelik bir açıklamayla yanıt verdi. Yapılan yazılı açıklamada, “Talep edilen sözde ‘demokratik özerklik’ veya ‘özyönetim’, açıkça ülkenin bölünmesini istemek ve bu yönde bir kalkışma çağrısıdır. Cumhuriyet’e karşı bu kalkışma ve meydan okuma kabul edilemez. Anayasanın değiştirilemez ilkelerine aykırı bu taleplerin hukuken ve fiilen gerçekleşme şansı bulunmamaktadır” denildi.


  http://www.radikal.com.tr/149624814962481

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Baro baskaniymis - stoll

  Kocasakali cok dinledim.tamamen devletci Kati milliyetci Kati laikci ve Militarist bir kafa yapisina sahip.bu memlekette binlerce hak ihlali olurken jnsanlar bombalanip parcalanirke,.üc aylik bebekten 80 yasindaki dedeye Kadar insanlar öldürülürken bu zati duyamasiniz.doguda yapilan hukuk katliamlari bunu hic ilgilendirmez.Avukatmis birde baro baskaniymis gülelimmi aglayalimmi bu halimize.bak akp cogunu 1 kasimdan sonra nasilda hizaya getirdi.özkökler cekirgeler ahmet hakanlar Ismet berkanlar hazin birer örnektirler.böyle giderse tuzu kuru olanlarda huzur icinde bu memlekette yasayamazlar.akp zulmüne katki yapanlar bu memlekete bu millete ihanet icindeler.