Demirtaş: Başbakan yalan söylemeye devam ediyor

Demirtaş: Başbakan yalan söylemeye devam ediyor
Demirtaş: Başbakan yalan söylemeye devam ediyor
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Molotofa karşı halk kendini savunur" açıklamasına sert çıktı. Demirtaş, "Halkı özellikle göstericilere karşı sivil, faşist bir güç halinde harekete geçirme çağrısı Başbakan'ın acizliğinin göstergesidir" dedi.

RADİKAL - Selahattin Demirtaş, Taksim Hill Otel’de düzenlenen, "2. Avrupa Sol Partisi Akdeniz Konferansı’na katıldı. Başbakan Davutoğlu’nun, 'Kimse Türkiye ’deki insanları direnişe çağırmaya kalkmasın, o direnişin altında kalır. O zaman bütün bir millet ayağa kalkar, molotofkokteylini savunanlara karşı kendi sokağını, şehrini savunur' şeklindeki söylemlerine cevap veren Demirtaş, şöyle konuştu:

“Başbakan hâlâ çarpıtmaya, yalan söylemeye devam ediyor. Bizim molotofu, bonzaiyi serbest bırakmak istediğimizi söylüyor. Bir kez daha tekrarlıyorum. Paketi iki madde halinde getirin, bonzai ve molotof. Hemen çıkaralım. Halkı özellikle göstericilere karşı sivil, faşist bir güç halinde harekete geçirme çağrısı Başbakan’ın acizliğinin göstergesidir. Emrinde jandarma ve polis gücü dahi ona kendini güvende hissetme hissi vermiyor olacak ki, sivil faşist çevreleri göreve davet ediyor göstericilere karşı. Başbakan’ın bunları göreve çağırıyor olması acizliğinin ve ne kadar korktuğunun göstergesidir. Başbakan hâlâ çarpıtmaya yalan söylemeye devam ediyor. Bizim molotofu, bonzaiyi serbest bırakmak istediğimizi söylüyor. Bir kez daha tekrarlıyorum. Paketi iki madde halinde getirin, bonzai ve molotof. Hemen çıkaralım. Geri kalan maddeleri geri çekin.” (CİHAN/DHA)

Davutoğlu: İç Güvenlik Paketi Meclis'ten öyle ya da böyle geçecek


  http://www.radikal.com.tr/129788412978846

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türk Milleti Hiç Hak Etmediği Şekilde Yönetiliyor. - Hayal Denizi03

  Davutoğlu ile Demirtaş terazinin kefesine çıksalar, samimiyetle söylüyorum Demirtaş'ın tarafı ağır basar. Gerçi ikisi de emanetçi. Biri Sultanın düdüğünü çalıyor, Öteki bebek katilinin borusunu öttürüyor. Hazin olan Muhalefette gümbür gümbür ses getirecek lider yokluğudur. Türkiye'ye yazık oluyor. Türk Milleti Hiç Hak etmediği şekilde yönetiliyor.

  Demirtaş - user399986

  RTE Cumhurbaşkanı olduğunda ayakta alkışlayan kimdi? Demirtaş. Her şey danışıklı dövüş. Atar yapmaları da,barışçıl davranmaları da...Tek amaç var : Ülkenin bölünmesi...Ve hep bir koldan çalışıyorlar.

  HDP BARAJI GEÇER - bizeke

  Buğünkü şartlar devam ederse HDP barajı geçer. Ancak CHP den oy alır. Akp Tabanından da oy alır. Konda araştırma şirketinin yaptığı araştırma sonuçları bana çok mantıklı geldi.Bu durum AKP nin işine gelmez. Buna nasıl bir önlemle karşı çıkacaklarını göreceğiz. Ülkede açılım denilen bir ifade var. İçini bilen yok. HDP ve AKP milletvekilleri de bilmiyor. Ülke çok karışık. Barış ve huzura ihtiyaç var. Bölünmüşlükten kurtulmamız gerekir ancak bu mümkün değil .Herkez kendi safhını muhafaza ve genişletmeye çalışacak. Ancak Marmara depremi tehlikesi üzerimize çökerse o zaman beraberlik ruhu canlanabilir. Bu da bize Allah geçinden versin çok pahalıya mal olur.

  Bu Acizliktir - karacadaglı

  Bu ülkeye yakışan bu değil.Molotofa karşı halk kendini savunur diyorsan o zaman bu ülkenin rejimine ne diyeceğiz?? Demokrasi mi?

  Demirtaşı kutları - Melo05

  Sayın Demirtaş gerçekleri söylüyor Sayın Demirtaş gibi sag duyulu bir parti başkanına ihtiyacımız var ben sağ görüşlü birisi olamama rağmen sayın Demirtaş tan çok etkilendim.Dogrular söylemeye devam edin.Sayın Demirtaş başarılardilerim

  olması gereken - user970805

  bence çok haklı demirtaş, madm amacını polis devleti kurmak değilse,sadece güvenlik ve huzursa...molotof ve bonzai tek olsun,çıkarın yasayı...