Demirtaş: Başbakan'ın tavrını merak ediyoruz

Demirtaş: Başbakan'ın tavrını merak ediyoruz
Demirtaş: Başbakan'ın tavrını merak ediyoruz
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dünkü Newroz konuşmasının ardından yaptığı açıklamada, Arınç-Erdoğan tartışmasını değerlendirdi, "Bakalım ne çıkacak biz de bekliyoruz. Özellikle Sayın Başbakan'ın hükümetin başı olarak tavrı ne olacak merak ediyoruz."

RADİKAL - Doğu Güneydoğu Dernekler Platformu 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde HDP'ye desteğini açıklamak amacıyla dün gece Taksim Elit World Otel'de toplantı düzenledi. Toplantıya HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP MYK üyeleri ve Doğu Güneydoğu Dernekler Platformu Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra platforma bağlı dernek yöneticileri de katıldı.

Erdoğan: Konu mankeni değilim

Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Demirtaş, "Çağrının çok önemli ve olumlu olduğunu düşünüyorum ve sahip çıkmak gerektiğini ifade ediyorum. Çünkü Türkiye 'de yaşayan herkesin en acil ihtiyacı kalıcı barıştır. Ve kalıcı barışa gitmenin de doğrudan yüzleşmeyle bağlantısı var. Bizler eğer parlamento olarak üzerimize düşenleri yaparsak siyasi partiler olarak silahsızlanma çağrısının karşılığını verecek bir demokrasi hamlesini yaparsak bu Türkiye'nin yararına olacaktır. Hem toplumsal barış hem özgürlükler açısından umut verici bir sürece girmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Murat Yetkin yazdı. "Erdoğan-Arınç: İyi polis-kötü polis oyunu mu, gerçek mi? "

Bülent Arınç: Unutmayın bu ülkede bir hükümet var

Demirtaş, hükümet sözcüsü Bülent Arınç ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan karşılıklı açıklamalara ilişkin soruya ise "Bakalım ne çıkacak biz de bekliyoruz. Özellikle Sayın Başbakan'ın hükümetin başı olarak tavrı ne olacak merak ediyoruz. Hükümetin başı olarak bu tartışmaların neresinde görmek istiyoruz" dedi.

Bülent Arınç'ın bütün programları iptal oluyor

Abdülkadir Selvi'den Arınç'a destek!