Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi Bahçeli'ye ikram etse...

Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi Bahçeli'ye ikram etse...
Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi Bahçeli'ye ikram etse...
Demirtaş'ın annesiyle birlikte gözleme pişirirken çekilmiş fotoğrafını yorumlayan Ahmet Hakan, "Ne yani? Şimdi Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi yanında sıcacık bir çayla Devlet Bahçeli'ye ikram etse... Bahçeli "Hayır" mı diyecek" diye sordu.

RADİKAL – Diyarbakır ’da yaşayan annesi Sadiye Demirtaş’ı ziyaret eden HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, iftar sofrasının hazırlanmasına yardım etmiş, Twitter hesabından da annesinin hazırladığı gözlemeleri eşiyle birlikte sac üzerinde pişirdiği görüldüğü fotoğraflar ve “İftar hazırlığında Annemize yardım ettik, özlemiştik Anneyi de patilayı da (gözlemeyi)” mesajı paylaşmıştı.

Demirtaş'ın takipçilerinin büyük ilgisini çeken ve pek çok portalda haber de olan bu fotoğraflar bugün Ahmet Hakan’ın da gündemindeydi Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, fotoğrafa bakarken, “Şimdi Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi yanında sıcacık bir çayla Devlet Bahçeli 'ye ikram etse... Bahçeli "Hayır" mı diyecek?” diye mırıldandığını yazdı.

Ahmet Hakan’ın yazısı şöyle:

Demirtaş'ın gözleme fotoğrafına bakarken

İçimden şu tür cümleler mırıldandım:

*

-Canımız gözleme çekti be! Olsa da yesek şöyle patatesli falan...

*

-Ne yani? Şimdi Demirtaş, bir dirhem gözlemeyi yanında sıcacık bir çayla Devlet Bahçeli'ye ikram etse... Bahçeli "Hayır" mı diyecek?

*

-Siz bakmayın Demirtaş dahil diğer elemanlara... Gözlemenin bütün organizasyonunun sorumluluğu Demirtaş'ın annesinin omuzlarında.

*

-Demirtaş'ın eşofmanı "çakma" olabilir mi? Çin malı? Eğer öyleyse eyvah ki eyvah!

*

-Ben gidiyorum: Annemi alacağım, en yakın yeşillikte ateş yakıp iftara Yozgat usulü bazlama yaptıracağım. Hadi bana eyvallah.

YAZININ TAMAMI

 


  http://www.radikal.com.tr/139237913923791

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mhp'mi - surrealist_tr

  Mhp faşist bir parti,hala demokrat bir Bahçeli çıkarmaya çalışan zavallılar var.Akp seçim döneminde ülkücü-faşistleri kullandı,Bahçeli bunu görünce tabanını kaybetmemek için üzerindeki ince demokrat zarı kaldırdı.İşçiler-emekçiler Kürt hareketi ile ittifak ederek ancak bu gerici çemberi kırar.