Demirtaş, Birleşik Haziran Hareketi'nin kararını değerlendirdi

Demirtaş, Birleşik Haziran Hareketi'nin kararını değerlendirdi
Demirtaş, Birleşik Haziran Hareketi'nin kararını değerlendirdi
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Birleşik Haziran Hareketi'nin seçim kararına saygı duyduklarını söyledi.

RADİKAL - Birleşik Haziran Hareketi’nin (BHH) dün açıkladığı seçim kararına ilişkin Halkların Demokratik Partisi ( HDP ) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ’tan değerlendirme geldi.

Demirtaş BHH’nin seçim kararına ilişkin olarak şunları söyledi, “Birleşik Haziran Hareketi’nin seçime dayalı açıklaması oldu. Alınacak her karara saygı duyacağımızı belirtmişti. Bu meydanlarda olanları yoldaş belledik. Bize oy verir vermez, bizimle hareket etmenize, kardeş olarak baktık. Seçim sonrasında aynı duygularla mücadeleyi büyütmek için gayret göstereceğiz. Zorlu mücadelede yolumuz açık olsun diyorum.”

Birleşik Haziran Hareketi seçim sürecine ilişkin yaptığı açıklamada HDP ve CHP dahil hiçbir kesimle “parlamentoda temsiliyet kaygısı üzerinden bir müzakerenin” söz konusu olmadığı belirtilen açıklamada, BHH’nin “kendi dışındaki sol kesim ve partilerle ilişkilerindeki temel duyarlılığı Gezi milyonlarının sorun, talep ve beklentileridir” denildi. (İMC)

Birleşik Haziran Hareketi seçim için kararını verdi!


  http://www.radikal.com.tr/130582613058267

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bi de emek demezler mi - user1023590

  işbirliği var diyen arkadaşa bulaşan, sol'muş, haziran'mış, espriliymiş, kısaca ayakta uyuyan, siyasetin ne olduğunu daha bilmeyen, kurulan cümleleri ilk anlamlarıyla alan, aldıkları fazla fazla artılarla da çokluklarını cümle aleme bildiren arkadaşlar evlerine birer demirtaş maskotu alsalar da hepimiz bi rahatlasak. emekmiş.

  hımm.. diyesim var - user1023535

  hediği "ocak"da unutanın haziranından başak çıkmaz.

  kevin cevahir - user742894

  isbirligi basligi atan arkadas.zaten senin gibi bir dusunceye sahip olan birinden hdp ye oy vermesini beklemeyiz .belliki okuduklarini anlamakta zorlaniyorsun.tavsiyem okuduklarini anlamya calis lutfen .nasil cikariyorsun isbirligini bundan anlamkta zorlandim dogrusu.

  Ağzı Olan Konuşuyor.. - Senaristt

  İşbirliği var diyen kardeş git sandıkta HDP'ye oy ver bu oyunu boz o zaman. HDP'nin yükselişinden gerçek SOL'u temsil etmesinden bu kadar korkmayın ve klasik CHP zihniyetinden kurtulun. Madem bir işbirliği var git sandıkta HDP'ye oy ver HDP barajı aşıp meclise girsin böylelikle oyunu bozmuş olursun. Yoksa da beyninle düşünüp ağzınla konuş. İşkembeyi kübradan sallama...

  Daha iyisi olana kadar HDP - user870000

  Kendini emekten ve adaletten yana, özgürlükçü ve demokrat olarak niteleyen ve Birleşik Haziran Hareketi'ne sempatiyle bakan biri olarak oyumu inanarak ve güvenerek HDP'ye vereceğim. BHH'nin seçim ile ilgili kararına, solun tarihteki hatalarını gördüğüm için şaşırmadım ama HDP ile birlikte yürümesini çok isterdim. BHH'yi takip eden, destekleyen onbinlerce kişinin benim gibi HDP'ye oy vereceğini bilmelerini isterim. Demirtaş'ın dediği gibi Haziran'da bir zafer olacak ve bu zafer hepimizin olsun istiyoruz.

  Artık Görmek Lazım - user870000

  Tüm emek, barış, demokrasi ve adalet kaygısı olanlara soru: Birleşik Haziran Hareketi'nin seçim ile ilgili kararı ne ifade ediyor? CHP ne yaparsa yapsın %30'u bulamıyor. Birleşik Haziran Hareketi önemli ama yetersiz. Önümüzdeki seçimde AKP'nin milletvekili sayısını ve etkinliğini kıracak tek seçenek HDP'nin barajın üstünde olması. Ayrıca HDP ödünç oy verilecek değil gönül rahatlığıyla oy verilecek bir parti. Bu partiyi HDK sürecinden ve kuruluşundan bu yana izleyen biri olarak sadece oy vermekle kalmayıp herkese anlatmak gerektiğini düşünüyorum. Kadınları, gençleri ve tüm ezilenleri bir arada hareket etmeye ve Türkiye'nin gerçek ana muhalefeti olmaya çağırıyor. Bir de zeki, esprili, kültürlü, genç ve başarılı bir lideri var. HDP'nin uzattığı el havada kalırsa sadece bir seçim kaybedilmez, birlikte bir gelecek kurma umutları da kaybedilir ve Türkiye'yi daha karanlık günler bekler. Tam da şimdi birlikte hareket edilmeyecekse ne zaman!

  işbirliği - user781727

  PKK'nın lider kadrosunda yer alan Duran Kalkan, Dolmabahçe'de yapılan açıklamanın, "seçime kadar bir çatışmasızlık durumu" olduğuna işaret ederek, "AKP her şeyi seçim için yapıyor. Gelişmeler seçim sonuçlarına göre olacak, bunu her kes bilmek durumundadır" dedi.( dünkü haber). AKP ile işbirliği yapmak, solculuk, demokratlık değil. Açık açık işbirliği yapıyorsunuz, karşılığında, ada vapuruyla, bedava seyahat edeceksiniz sadece. Gün gibi açık. Bu seçimde size oy yok.