Demirtaş: Bu sonuç MHP'ye hayırlı olsun

Demirtaş: Bu sonuç MHP'ye hayırlı olsun
Demirtaş: Bu sonuç MHP'ye hayırlı olsun
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM Başkanlığı'na AKP Sivas milletvekili İsmet Yılmaz'ın seçilmesinin ardından yaptığı ilk yorumda "Bu sonuç MHP'ye hayırlı olsun" dedi.

RADİKAL - Meclis Başkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından siyasilerden oldukça dikkat çekici yorumlar geldi. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, seçimin 4. turunda AKP adayı İsmet Yılmaz'ın TBMM Başkanı seçilmesinin ardından "Bu sonuç MHP 'ye hayırlı olsun" dediği belirtiliyor. Ankara kulislerine yansıyan haberlere göre Demirtaş, HDP grubundan 50 milletvekilinin Deniz Baykal'a oy verdiğini MHP'lilerin de oy vermesi durumunda ve seçilmesini sağlamaya çalıştıklarını, 30 vekilin ise boş oy kullandığını söyledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli , en çok oy alan iki adayın kalacağı dördüncü seçim turu için yaptığı açıklamalarda, önce "HDP Baykal'a destek açıklarsa biz oy vermeyiz" demiş, ardından da MHP grubunun "geçersiz oy kullanacağını" söylemişti.

Yeni Meclis Başkanı İsmet Yılmaz konuştu

Meclis Başkanı AKP'li İsmet Yılmaz oldu

MHP lideri Bahçeli 4. turda geçersiz oy kullanacaklarını açıkladı


  http://www.radikal.com.tr/138926013892603

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kutu Kutu Pense - user834102

  MHP meclisteki kadrosuyla evcilik oyunları falan oynadıklarını sanıyor galiba. Sen HDP ile koalisyon yapmazsın, CHP milletvekiline oy vermezsin, sen anca kürsülerde konuşup, güya siyaset yaparsın. Be adam(!), AKP'nin karşısında olduğunu belirten nidaların yalan olduğunu biliyoruz tabi de, padişahı tahtından indirmemek için demagoji yapma en azından. Sorsan "bizim çizgimiz var" derler. Ülke gitti ülke, sobelendik sayenizde. Vay efendim teröristler, vay efendim İstiklal Marşı okumazlar bla bla bla... Sizin gibiler mecliste söz sahibi oldukça işimiz daha da zor.

  ... - isakent

  mhp ve ak partiye hayırlı olsun . hiç bir şekilde akp ile koalisyon yapmam. diyerek ak partiyi mhp nin kucağına atanlara da kapak olsun.

  Mhp yle süreç yürütecektiniz ne oldu - peqasi

  Evdeki bulgur da hakkın rahmetine kavuştu.Seçimden önce ve sonra sadece akpartiyi şeytanlaştırmak kürt oylarını size akıttı ama sürecin başı sağolsun.