Demirtaş: HDP'nin oyları şu anda bıçak sırtında

Demirtaş: HDP'nin oyları şu anda bıçak sırtında
Demirtaş: HDP'nin oyları şu anda bıçak sırtında
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, "Elimize gelen verilere göre HDP şu anda bıçak sırtında. Keşke gönül rahatlığıyla geçtik diyebilseydik. Bir oy çok şey değiştirir" dedi.

RADİKAL - HDP Eş Başkanı  Selahattin DemirtaşFox TV'de İsmail Küçükkaya'nın sunduğu 'Çalar Saat' programının konuğu oldu.

Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Demirtaş, HDP'nin barajı aştığını halen gönül rahatlığıyla söyleyemeyeceklerini belirterek, "Elimize gelen verilere göre HDP şu anda bıçak sırtında. Keşke gönül rahatlığıyla geçtik diyebilseydik. Bir oy çok şey değiştirir. Ben tüm Türkiye 'den rica ediyorum. Seçim sonucunda 'iyi olma hali' kazansın istiyoruz. HDP'nin yükselişi Türkiye'ye umut olacak. HDP bütün inançların eşitliğinden yanadır" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/137163613716362

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ulusalcılardan bile HDP ye oy verecekler var - user386125

  Çok koyu Ulusalcı bir CHP li arkadaşıma , "bu seçimde ciddi ciddi HDP ye oy vermeyi düşünüyorum." dedim. Bir tepki beklerken bana ne desin beğenirsiniz? "Ben düşünme aşamasını geçtim ben HDP'ye vereceğim.Duygusallığa gerek yok aklımızı kullanmalıyız" ...çok şaşırdım ama durum bu...!!!

  HDP barajı geçmeli. - brandywine06

  Daha önce hiç HDP'ye, öncülü partilere ve Selahattin Demirtaş'a oy vermemiş biri olarak bu kez vereceğim. Bunu da AKP gitsin mantığıyla yapmıyorum. Ama Kürtlerin Meclis dışı kalmasının çok kötü olacağına inandığım için, %10 seçim barajını aşırı adaletsiz bulduğum için, HDP baraj altı kalırsa onun vekilliklerinin bunu aldığı oyla hak etmeyenlere gideceğini gördüğüm için oy vereceğim. İngiltere'de baraj yok, dar bölge var, bu yüzden ülke çapında oyların %12'sini alan Liberal Demokratlar sadece 1 (evet bir) milletvekili çıkardı. Çünkü herbir bölgeden 1 kişi seçiliyor ve arkasından gelen sadece 1 tek oy daha az almış olsa dahi o oylar temsil edilmemiş oluyor. Bunun Türkiye'de Kürt oylarına olması Türkiye için çok kötü sonuçları olacak bir durum bence. Tüm Kürtlerin HDP'ye oy vermesi gerekir, vermeyenleri anlamak mümkün değil.