Demirtaş inşaat işçilerini ziyaret etti: Gençlik yıllarımda sıhhi tesisatçıydım

Demirtaş inşaat işçilerini ziyaret etti: Gençlik yıllarımda sıhhi tesisatçıydım
Demirtaş inşaat işçilerini ziyaret etti: Gençlik yıllarımda sıhhi tesisatçıydım
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, bu sabah erken saatlerde Esenyurt'ta bir binanın inşaatına gelerek işçilerle kahvaltı yaptı, dertlerini dinledi.

İSTANBUL HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Kasım Genel Seçimi çalışmaları kapsamında Esenyurt Mehter Çeşme Mahallesi'nde bulunan bir inşaat şantiyesine saat 07.00'de gelerek işçileri ziyaret etti. İşçilerle birlikte kahvaltı yapan Demirtaş, çay içerken de işçilerin dertlerini dinledi.

İşçilerin kurduğu kahvaltı sofrasında işçilerle sohbet eden Demirtaş, lise ve üniversite döneminde hem çalışıp, hem okuduğunu belirterek, aslında sıhhi tesisatçı olduğunu söyledi. İşçilerin yoğun ilgi gösterdiği Selahattin Demirtaş, kahvaltının ardından işçilerle fotoğraf çektirdi. Bazı işçiler ise Demirtaş'la selfie çekti.

‘SIHHİ TESİSATÇIYDIM BEN’

Ziyaretin ardından inşaatın önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Demirtaş, “Eski mesleğiniz neydi?” sorusuna, "Sıhhi tesisatçıydım ben. Su tesisatçısı. Su işlerini babam ve kardeşimle birlikte yapardık. Lise ve üniversite yıllarımda hep bu işi yaptım. Üniversitede kendimiz çalışıp, kendimiz okuyorduk. İnşaatlara yabancı değilim" diye cevap verdi. Esprili bir şekilde yanındaki inşaat işçisine doğru dönerek Demirtaş, "Arkadaşlar tesisatçılarından memnun değiller zaten. Şikayet devam ederse ben gelirim yardıma. Seçimden sonra biraz daha iş var. Hükümeti kuralım. Bırakıp gelirim. Arkadaşlarla birlikte çalışırız" dedi.

(Erhan TEKTEN / DHA)