Demirtaş: IŞİD'in Kobani'ye Türkiye'den sızmadığına inanmak istiyorum

Demirtaş: IŞİD'in Kobani'ye Türkiye'den sızmadığına inanmak istiyorum
Demirtaş: IŞİD'in Kobani'ye Türkiye'den sızmadığına inanmak istiyorum
Kobani'de IŞİD'in gerçekleştirdiği kanlı saldırıya yönelik Selahattin Demirtaş'tan değerlendirme geldi. HDP Eş Genel Başkanı IŞİD'in kente Türkiye'den sızdığı iddialarına ilişkin, "Rojava ve Ankara arasında gerilimi arttırmak isteyenler var. IŞİD'in Türkiye topraklarından sızmadığına gönülden inanmak istiyorum" dedi.

RADİKAL- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, televizyonda katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin konularda değerlendirmeler yapan Demirtaş, IŞİD'in Kobani'ye düzenlediği saldırıya ilişkin, "IŞİD'in nereden sızdığı halen araştırılıyor. Bu konu hakkında birçok iddia var. Bazı iddialarda somut deliller de var. Çözüm arayışları sırasında bu saldırı dikkat çekici. Rojava ve Ankara arasında gerilimi arttırmak isteyenler var. IŞİD'in Türkiye topraklarından sızmadığına gönülden inanmak istiyorum" dedi.

Salih Müslim'in iddiası: Kobani'ye sızma Türkiye'den


'ROJAVA VE ANKARA ARASINDA GERİLİM ARTIRILMAK İSTENİYOR'

Demirtaş şöyle devam etti:
Türkiye IŞİD'e karşı mücadeleci bir görüntü vermedi. IŞİD'in nereden sızdığı halen araştırılıyor. Bu konu hakkında birçok iddia var. Bazı iddialarda somut deliller de var. Çözüm arayışları sırasında bu saldırı dikkat çekici. Rojava ve Ankara arasında gerilimi arttırmak isteyenler var" dedi.

Suriye: IŞİD militanları Kobani'ye Türkiye'den girdi

IŞİD'in Türkiye topraklarından sızmadığına gönülden inanmak istiyorum. Umarız Türkiye IŞİD'e desteğini kesmiştir. Biz buna inanmak istiyoruz. IŞİD militanları Türkiye'den rahatlıkla geçiyor. Ak Parti hükümeti IŞİD yanlısı görüntüden vazgeçmeli.