Demirtaş: Ne yapacağız hükümete teşekkür edip tebrik mi edeceğiz?

Demirtaş: Ne yapacağız hükümete teşekkür edip tebrik mi edeceğiz?
Demirtaş: Ne yapacağız hükümete teşekkür edip tebrik mi edeceğiz?
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin, "Katliamlar, saldırılar, ölümler oluyor. Hükümetin yaptığı tek şey, kınamak. Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş. Ne yapacağız teşekkür edip tebrik mi edeceğiz? Bir defa da siz hesap verin Allah aşkına siz hesap verin mahcup olalım" dedi

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş , Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu. Demirtaş şu ifadeleri kullandı: "Doğrudan sivilleri hedef alan bir terör saldırısı. Partim adına, arkadaşlarım adına bir kez daha açıkça kınadığımızı, lanetlediğimizi ifade etmek istiyorum. Sığınabileceğimiz tek şey kardeşlik, eşitlik, adalet duygularımızdır. Bizi güvenlik altına alabilecek tek şey budur.  Yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına sabır diliyorum. Umut ediyorum ki ölü sayısında artış olmaz yaralılar bir an önce sağlığına kavuşur. Kitleyi hedef alan saldırılar geçekleşti. Parti olarak değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Yeni değil her gün yeni acılar yaşanıyor. Diyarbakır, Sur, Cizre, Yüksekova'da… acılar yaşanıyor.

Yalçın Akdoğan: Başmüfettiş Oğuzhan Dura'yı saldırıda kaybettik

ÜLKE ACIDA ORTAKLAŞMADA MAALESEF Kİ BAŞARILI OLAMIYOR

Ülke acıda ortaklaşmada maalesef ki başarılı olamıyor. Acı da bile neden ortaklaşamadığımızı  sorgularken öncelikle hükümetin aynada kendisine bakması lazım.

Ankara'daki saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen S.Ç.D.'nin ailesi gözaltında

KATLİAMLAR, SALDIRILAR, ÖLÜMLER OLUYOR. HÜKÜMETİN YAPTIĞI TEK ŞEY, KINAMAK

Katliamlar, saldırılar, ölümler oluyor. Hükümetin yaptığı tek şey, kınamak. Herkesi AKP, hükümet çizgisinde buluşmaya davet emek dışında hiçbir şey yapmıyorlar. Sanki hiçbir siyasi sorumlulukları yok. Sanki ülkeyi kendileri yönetmiyor, iktidarda değiller. Olup bitenle ilgili en küçük bir sorumlulukları yok. Sütten çıkmış ak kaşık onlar, geriye kalan herkes suçlu.

Ankara saldırısından önce 17 görüşme

HÜKÜMET, BÖYLE DURUMLARDA ELEŞTİRİLMEZMİŞ. NE YAPACAĞIZ TEŞEKKÜR EDİP TEBRİK Mİ EDECEĞİZ?

Böyle bir tavrı asla kabul etmiyoruz. Yaşanan her katliamın tabii ki  saldırgan, planlayanı suçludur, sorumludur. Fakat siyasi sorumlu, suçlu olarak hükümet dışında kimi muhatap olarak göreceğiz? Hükümet, böyle durumlarda eleştirilmezmiş. Ne yapacağız teşekkür edip tebrik mi edeceğiz?

Yargıtay Başkanı Cirit: Maalesef bu terör ile ülkemiz yaşamak durumunda

BAŞKENT'TE 5 AY İÇERİSİNDE 3 BÜYÜK PATLAMA OLDU AKP'Yİ KUTLUYORUZ MU DİYECEĞİZ?

Ülkenin başkentinde 5 ay içerisinde 3 büyük patlama gerçekleşti AKP'yi bundan dolayı kutluyoruz mu diyeceğiz, ne diyeceğiz? Tek bir uyarımızı dikkate almayan, muhalefet ile ortaklaşma çağrılarına kapılarını kapatan 14 yıldır bildiğini okuyup içeride ve dışarıda sadece savaş, sindirme politikaları ile sonuç alacağım diyen ülkede muazzam bir kutuplaşma, kamplaşma yaratan hükümet hiç mi sorumlu değil.

Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na: Emniyet Müdürü atayamıyorsan...

ÜLKENİN BAŞKENTİ EMNİYET MÜDÜRSÜZ HDP OLARAK BİZ ATAYALIM SORUMLU BİZSEK

Kaç aydır ülkenin başkenti emniyet müdürsüz. Kim atayacak HDP olarak biz atayalım. Sorumlu bizsek. Böyle bir şey olabilir mi? ülkenin her yerinde kan akıyor. Beyefendilerin halka hesap verme gibi bir niyetleri bile yok. Bütün bu olanlardan sonra hala hesap soruyorlar. Hala sen, öbürü hesap vereceksin. 

Çipras'tan Davutoğlu'na Ankara telefonu

BİR DEFA DA SİZ HESAP VERİN ALLAH AŞKINA SİZ HESAP VERİN MAHCUP OLALIM

Bir defa da siz hesap verin Allah aşkına siz hesap verin mahcup olalım. Yeter artık.  O kadar övünürsünüz yol… yaptık. Ülkede olumsuz bir şey olur çıkıp özür dilemezseniz. Sorumluluk bizde erdemini göstermezseniz. Günah keçisi biz oluyoruz."  (dha/Hakime TORUN)

Rusya'dan Ankara patlaması açıklaması: Türkiye'yi savaşa sürüklemek istiyorlar