Demirtaş: Ölü sayısı 32 oldu

Demirtaş: Ölü sayısı 32 oldu
Demirtaş: Ölü sayısı 32 oldu
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş Suruç katliamında ölü sayısının 32'ye çıktığını açıkladı. Demirtaş ayrıca dün yaptıkları 'halkın kendi güvenliğini sağlaması çağrısının çarpıtılmasına' tepki gösterdi.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Suruç'taki saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demirtaş, "Biraz önce gelen bilgiye göre ölü sayısı 32 oldu" dedi

İşte Demirtaş'ın açıklamasından satır başları:

HDP olarak alacağımız tedbirler yürüteceğimiz siyasete dair sizleri bilgilendireceğiz.
Çok acı bir olay, insanlık dışı bir katliamla karşı karşıya kaldık. 32 gencimizi öğrencimizi her biri bu ülkenin ayrı bir değeriydi. Bu acı çok büyük fakat ama samimiyetle söyleyeyim katliam sonrası yapılan değerlendirmeler ve partimize dönük saldırılar bu katliam kadar acıdır.
Bu katliamı yapanları ulaşmak istediklerinden daha çirkini medya tarafından yapılmaktadır.
Parti binalarımızın güvenlik tedbirlerini artıracağız, STK'lar da artırsın, vatandaşlarımız artırsın.
IŞİD barbarlarının teröristleri var her yerde.
Havuz medyasının en aşağılık seslerin silahlanma çağrısı yaptık diye saldırıyorlar. Bunlar kendi kinlerinde boğulmuş insanlar, yazdıklarının çizdiklerinin farkında değiller.
Biliyorum paranızı kim verirse onun düdüğünü çalıyorsunuz.
Ne kadar saldırırlarsa saldırsın bu ülkeden huzur içinde yaşayacağız.
Bu alçaklara rağmen HDP başaracak..Suruç katliamını bu kadın mı gerçekleştirdi?

Hatice Ezgi Sadet: Devrim şarkısı çalan bir laterna

Gezi'de gözünden vuruldu, Suruç'ta bacağından...


  http://www.radikal.com.tr/140077214007721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DEVLET BU İMAJDAN KURTULMALIDIR - m.rozbilen

  Sayın Demirtaş haksız mı? Devlet, bırakın insanların güvenliğini sağlamayı, eğer tehdit oluşturup insanların öldürülmesine, katliamlara uğramasına sebep oluyorsa, insanların kendi güvenliğini sağlamak için tedbir almaktan başka tabii ne olabilir? Devlet ne zaman biter ya da tehlike olarak görülür? Güvenliği sağladığı şüphesi ve umudu kesildiği zaman? İşte tam da o günleri yaşıyoruz. Suruç'a Kobane'ye yardım için giden gençler takip edilip üst baş arandıktan ve gözaltına alınmalar yapıldıktan sonra Suruç'a girmelerine izin veren devlet'in, katliam yapan terör örgütü mensuplarını yanlarında taşıdığı bunca bomba olduğu halde görememelerini neyle izah edebiliriz? Devlet için algı şu: "Bari güvenliğimi tehdit etme, benden uzak dur". Sayın Demirtaş'ın düşündüğünü o bu beyanatı vermezden önce aynisini ben düşünmüştüm. Zira devlet, gerçekten artık bir kesim için tehdit ve tehlikedir.