Demirtaş: Oy hedefimiz yüzde 20

Demirtaş: Oy hedefimiz yüzde 20
Demirtaş: Oy hedefimiz yüzde 20
ABD'li ünlü gazeteci David Ignatius'a konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin oy hedefinin yüzde 20 olduğunu söyledi.

RADİKAL – HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın 'One minute' çıkışı yaptığı Davos'taki oturumun moderatörlüğünü yapan ABD 'li gazeteci David Ignatius'a açıklamalarda bulundu.

Ignatius, Washington Post’ta kaleme aldığı makalede, Demirtaş'a telefonda yönelttiği soruların yanıtlarını aktardı.

Makaleye göre, HDP lideri Demirtaş, “ABD’nin İncirlik anlaşmasında Kürtlere ihanet ettiğine inanmıyorum... IŞİD’e karşı alınacak her tedbiri desteklerim” dedi.

‘SURUÇ'TA ÖNLEM ALINMADI’

Demirtaş, Suruç saldırısıyla ilgili olarak da “Cumhurbaşkanı bu ülkede olan her şeyi biliyor. Türk güvenlik güçleri, bir şekilde bu tip saldırıları engellemedi ya da hiçbir önlem almadı” diye konuştu.

‘ÖCALAN BARIŞ GÖRÜŞMELERİ İÇİN HAZIR’

PKK 'nın saldırılarına yönelik geçmişte yaptığı eleştirileri de yineleyen Demirtaş, PKK lideri Abdullah Öcalan'ın "tüm barış görüşmelerine yeniden başlamaya hazır olduğunu" söyledi.

‘OY HEDEFİMİZ YÜZDE 20’

Ignatius'a göre HDP'nin bir sonraki seçimde oylarını artıracağını tahmin eden Demirtaş, "hedeflerinin yüzde 20 olduğunu" belirtti.

 


  http://www.radikal.com.tr/141538314153832

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hdp barajın altında kalır. - gundi ghandi

  Bütün ulusal ve uluslararası medya ve lobilerin dünya tarihinde eşine rastlanmamış desteğine rağmen ve de doğu'da silah zoruyla yüzde 13 almış HDP bir dahaki seçimde yüzde 5-6 ancak alır.

  Bugün git, yarın gel! - guru

  HDP er geç istediği oy oranını bulabilir. Ama bunun bugün olmayacağından eminiz. Bir an önce seçim barajı inmeli ve önümüzdeki seçim bu şekilde yapılmalıdır. O zaman HDP gerçek ağırlığını görecek , "emanet oy falan yok" lafını da PKK yutacaktır. Belki o zaman gerçekten yüzde 20'ye ulşamak için bir şey yapacaktır.