Demirtaş suikast iddiasıyla ilgili konuştu

Demirtaş suikast iddiasıyla ilgili konuştu
Demirtaş suikast iddiasıyla ilgili konuştu
HDP Lideri Selahattin Demirtaş kendisine yönelik bir suikast istihbaratını devletin makamlarıyla paylaştıklarını belirterek, "Tedbirimizi almaya çalışıyoruz ama bizden çok IŞİD'i koruyorlar" dedi.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisine yönelik suikast iddiasıyla ilgili konuştu, “Evet doğrudur bize istihbarat geldi. Biz de devletin tüm makamlarıyla bu bilgiyi paylaştık. Tedbirimizi almaya çalışıyoruz ama bizden çok IŞİD’ i koruyorlar” dedi.

Demirtaş Ankara katliamından sonraki açıklamalarıyla ilgili de, “Ankara saldırısı devlet bağlantılı dediğimizi devlet düşmanlığı için değil, devletin temizlenmesi ve demokratikleşmesi için söylüyoruz. Soruşturma ilerledikçe daha çok şey ortaya çıkacak. Olayı soruşturan savcı bize iki gün önce bombaların ve bombacının IŞİD’ li olduğunu söylemişti” şeklinde konuştu.


  http://www.radikal.com.tr/145162614516262

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ada'daki adam - Gılgameş

  Birçoklarınız hatırlamayacak bile. Ada'daki Adam çok önceden bugün olacakları görmüş uyarmıştı. Tedbirinizi alın, kendinizi koruyun demişti. Türkiye'de masal günleri biteli çok olmuştu aslında. Batının bundan haberi yoktu. Onlara sessiz kalma, birgün sıra sanada gelecek diyorduk. Çünkü bu devleti çok iyi çözmüştük. Politik entrikaların artık işlemediği yerde her türlü yöntemi mübah görüyordu bu devlet. Öyle ki seçilmiş bir hükümet yokken, AKP Kürtleri yeniden bombalamaya başlayabilmiştir. AKP'ye Kürt Sorunu, Suriye gibi hayati önem taşıyan konularda kim yetki vermiştir ki diye yazarken Irak Tezkeresi aklıma geldi. Yani sadece AKP değil, CHP de MHP de bugün olanlardan birebir sorumludur. Yani doğrunun, barışın yolunda HDP yalnız bırakılmıştır. CHP ve MHP Kürtlerin gücünden faydalanarak AKP'yi bertaraf etmek istiyor. Sonradan bir şekilde onları marjine ederiz diye düşünerek belki de AKP'den daha alçakça bir politika izliyorlar. Velhasıl Sn. Demirtaş'ın her türlü güvenlik tedbirini alması gerekli. Bizim bu yolda artık tek bir can daha kaybetmeye tahammülümüz kalmadı.

  hükümet... - aysberg

  Henüz dört gün evvel iktidar güçlerinin kontrolünde gerçekleştirilen bir terör saldırısı oldu. Bu saldırıda onlarca canımızı yitirdik, yüzlerce canımız ağır yaralandı, geride kalanlar ise bu olayın ağır travmasını yaşıyor. Bir avuç devrimci, demokrat, yurtsever, sosyalist, solcu, seküler, duyarlı kesim ?barış? için ısrarla metanetini koruyup acısını derinlerde bir yerde yaşamaya iterek niteliksiz çoğunluğun aymazlıklarına, fütursuzluklarına şahit olmakta. Son birkaç yıldır iktidar odaklarının Ortadoğu?da beslediği DAEŞ çetesinin bu elim olayın düzenleyici olduğu gün gibi aşikarken ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı, bakan ve vekilleri ellerinde teröristlerin isim listesinin olduğunu deklare ettikleri halde tutuklamaktan imtina ediyor. Hükümet, devlet gibi düşünen/düşündürtülen çoğunluk ölüm sevinci yaşayıp katliamı meşrulaştırıyor, tam da kortejlerinin ortasında bombanın patlatılmasına rağmen HDP?yi suçluyor; kardeşi, kuzeni, arkadaşı ölen dostlarımızın ölümlerden politik nemalarının olduğunu savuruyor. Katliamda görevini yapmayan kolluk görevlileri katliamda yitirilenleri anmak isteyen kesimi engelliyor, apar topar gözaltına alıyor.