Demirtaş toplantıyı iptal etti, acil olarak Brüksel'e gidiyor

Demirtaş toplantıyı iptal etti, acil olarak Brüksel'e gidiyor
Demirtaş toplantıyı iptal etti, acil olarak Brüksel'e gidiyor
Son günlerde artan çatışmalar sonrası "Eller tetikten çekilsin" çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 'acil' olarak Brüksel'e gitmeye karar verdi. Demirtaş'ın bu sabahki programı da iptal edildi.

Çözüm süreci kapsamında uygulanan 'çatışmazlık' halinin ortadan kalmasının ardından sıklıkla “ PKK silahlı eylemlerini sona erdirsin, askeri operasyonlara da son verilsin” çağrısı yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş “Acil” olarak Brüksel’e gitmeye karar verdi. Hürriyet'ten Okan Konuralp'in haberine göre, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, partinin diğer Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile birlikte bu sabah gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya gelecekti. Ancak sabah saatlerinde katılımcılara “Planladığımız kahvaltıyı, Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş'ın programındaki acil bir değişiklik nedeniyle maalesef yakın bir geleceğe ertelemek durumundayız” içerikli bir mesaj gönderildi.

KARTAL VE AYDAR’LA GÖRÜŞME
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’ın Brüksel’de eski DEP Milletvekilleri, Kongra-Gel Eşbaşkanı Remzi Kartal ve KCK Yürütme Konseyi Üyesi Zübeyir Aydar’ın da aralarında örgütün bazı üst düzey isimleriyle görüşeceği belirtiliyor.