Demirtaş ve Yüksekdağ, 'atışarak' açıkladı

Demirtaş ve Yüksekdağ, 'atışarak' açıkladı
Demirtaş ve Yüksekdağ, 'atışarak' açıkladı
HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ partinin seçim bildirgesini açıklarken zaman zaman birbirleriyle diyaloga girerek dinleyicileri gülümsetti.

RADİKAL - HDP Eşbaşkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın seçim bildirgesi açıklaması sırasındaki diyalogları zaman zaman dinleyicileri gülümsetti. İki başkan , sahneye kurulan iki kürsüde birlikte yer alırken bildirge maddelerini sırayla okudular. Bu açıklamalar sırasında ilk diyalog Yüksekdağ'ın ' Kadın ' maddesini okumasının ardından yaşandı. Yüksekdağ, "Bizler insanlığın gelişmesinde öncülüğü kadınların geliştirmesi gerektiğine inanıyoruz ve bunu başaracağız" sözleriyle maddeyi açıkladıktan sonra Demirtaş'la aralarında şu diyalog yaşandı:

Demirtaş: Biz de size katılıyoruz sayın başkan yanındayız. 

Yüksekdağ: Katılmazsanız işimiz var.

Demirtaş: Sadece birkaç erkek arkadaşta birkaç homurdanma oldu. İnşallah hep birlikte yeni yaşama kavuşacağız.

HDP'nin seçim bildirgesinde 12 başlık var


Diyanet İşleri Başkanlığı'na ilişkin bölümde ise yine Yüksekdağ, "Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılacak, devletin din ve inanç alanından elini çekmesi sağlanacak" dedikten sonra Demirtaş, "Diyanet İşleri Başkanı'nın makam aracını ne yapacağız, onu konuşmadık?" deyince, Yüksekdağ'dan, "Cem evine bağışlayacağız" yanıtı geldi.

HDP eşbaşkanlarının yanındaki üçüncü isim...