Demirtaş'a açık mektup!

Demirtaş'a açık mektup!
Demirtaş'a açık mektup!
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a bir çağrı yaptı.

RADİKAL - Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'a bir ' açık mektup' yazdı. Demirtaş'tan PKK 'ya çağrı yapmasını isteyen Hakan, "Size kan döktürmeyeceğiz deyin" dedi. İşte Ahmet Hakan'ın yazısı:

Sayın Demirtaş!
Geçen gün yaptığınız bir açıklamada şöyle dediniz:
"Barış cesaret ister."
Gerçekten de öyle.
Barış, cesaret ister.
*
Sayın Demirtaş!
Hadi gelin ilk cesur adımı siz atın.
Yüzünüzü "dağlar"a dönün...
Ve başlayın haykırmaya:
-"Çek elini tetikten" deyin.
-"Kalleşçe cinayetleri durdur" deyin.
-"Akıttığınız kanda boğulacaksınız" deyin.
-"Kan akıtarak benim hakkımı savunamazsınız" deyin.
-"Ben siyasetle çözeceğim, bana bırak bu işi" deyin.
-"Bildiğiniz tek şey öldürmek mi?" deyin.
-"Yaptığınız her katliamla insanlıktan çıkıyorsunuz" deyin.
-"Ne kadar da meraklıymışsınız öldürmeye" deyin.
-"Siz ne yaptığınızı sanıyorsunuz" deyin.
-"Bir damla daha kan dökerseniz karşınızda bizi bulursunuz" deyin.
-"Size polis, asker öldürtmeyeceğiz" deyin.
-"Size kafaya kurşun sıktırtmayacağız" deyin.
-"Size kan döktürmeyeceğiz" deyin.
*
Çok kuvvetli, çok net, çok tartışmasız haykırın.
Hiçbir boşluk bırakmadan.
Ezberleri bozarak.
Hatta yumruğunuzu sıkarak.
Hatta köprüleri atmayı göze alarak.

Sayın Demirtaş!
İktidar karşısında, Davutoğlu karşısında, Erdoğan karşısında muhalefet yaparken
sergilediğiniz kararlı tutumun bir benzerini "dağlar"a karşı sergilemediğiniz
müddetçe...
Yaldızınız dökülecek, size kulak verenlerin sayısı azalacak, yaktığınız umut meşalesi
sönecek, inandırıcılığınız tükenecektir.
Haberiniz olsun.
*
Sayın Demirtaş!
Korkmayın. Çekinmeyin. Cesur olun.
Sizin de dediğiniz gibi:
Barış, cesaret ister.

Demirtaş: Derhal silahlar susmalı

Demirtaş: Dağa gitmek kolay, biz zor olanı seçtik!

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkında 'Kobani' soruşturması

Ezgi Başaran yazdı. "PKK'nin Avrupa'daki yöneticilerinden Remzi Kartal: Diyalog başlarsa, PKK masaya yeniden oturmaya hazırdır"

Demirtaş: Erken seçim olursa HDP baraj altında kalmaz


  http://www.radikal.com.tr/1406861140686110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  katılıyorum user780623 - uzykzy

  Söylediklerinize gerçekten katılıyorum user780623, Kürt değilim Türk'üm de demek istemiyorum ama bu cahil toplumda bunlar cirit atıyor ya ben ona yanıyorum.

  çağrılar - g261980

  akp iktidarda olduğu günden bu yana hepimizi ilgilendiren konularda yapılan hangi çağrıyı dikkate aldı sorarım size, gezide, yargıda, kürt meselesinde halk aydınlar herkes bunu yapmayın dedikçe herkesi yok saymadı mı? özellikle cumhurbaşkanı sürekli insanları kışkırtmaktan geri durmadı, şimdi hepimiz pkk ya cağrı yapalım tamam demirtaşta yapsın zaten de yapıyor ancak muhattabınızın kafasındaki plan net iken hatta ve hatta belki bu doğrultu da pkk ile bir ortaklık yürüterek hdp yi bitirmeye çalışırken bu çağrıların bir işe yarayacagına inanmak saflıktır.

  Gözü küllü degiller - user1123606

  Hükümet neden bir adım atmiyor.Aba altında sopa gösteriyor.

  Her maddeye evet, ama hükümete de... - Comment_Var

  - iktidardan düşmesinden dolayı HDP'yi dolayısıyla Kürtleri gördüğünden, Düşman kesilen hükümete; - İçeride ve Dışarıdaki Kürtlere düşman kesilme, 2- Kürtleri aşağılama, 3- her an onları şamar oğlanı yapma, 4- Onlar Suriyede bir hak başarı kazandığı için onlara karşı IŞİD'i destekleme, 5- IŞİD'i bahane ederek, onları Bombalama... 6- Milliyetçi oyları kapmak için 90'lara dönmeye çalışma.. Ey AKP, artık Rüşdünü ıspat et ve Devletin başka erkanının oyuncağı olma... Daha yazacaktım ama AKP seçmenine saygısızlık olacak..

  ya sonrasi - kocero 21

  tamam her sey tamamda peki devlet oyalama politikasinida biraksin gercekci olsun bir imkan tanisinki ben bir kürd olarak kabul edeyim, elimizi vicdanimiza koyalim kac defa PKK ates kes ilan eti??? peki kim bozdu??

  Kandan beslenen kanda bogulsun! - user643402

  Eleştirel yazilarin genellikle belli hakli temellere dayansada, çogu zaman mantiksal temellerden uzak. Bir yazar olarak bu duygusal yaklaşimlarin, tepkiselligin otesine geçmediginden, okura fayda saglamiyor, aksine bu gunku yazinda oldugu gibi, yanliş yonlendirebilme riskini barindirdigi için, zarar verme riski çok daha yuksek oluyor. Ozellikle soz konusu silahli kurt siyasi hareketi oldugunda, genel toplusal duşunce, kişilik, yapi ve baskisinin da etkisiyle, duşuncelerinizi bir mantik silsilesi icinde ve o zemin uzerinde oremiyorsunuz. Mantiktan uzak geri tepkisel yanlariniz çok fazla siritiyor bu durumlarda. Demirtaş sahip çikilmasi gereken, cesur, çok akilli, politik, guzel yurekli, degerli bir insan. Kurd toplmu için de turk toplumu için de bir şans, bunlar dogru. Bu ozelliklere sahip bir insanin yaldizlarinin dokulme riskini gozeterek davranmayacagini, aksine butun bedelleri goze alarak inandigi tavri sergileyecegini ve siz dahil kimsenin de etkisinde bu anlamda kalmayacagini bilmeniz gerekliydi. Son olarak: Demirtaş, 1990larin başlarindan beri suregelen ve bu yolda çok buyuk bedeller veren siyasi bir çozum arayişinin içinde şekillendi ve o buyuk emek ve bedeller uzerinde gelişti. Sayin Selahattin Demirtaş´in bu gun yurudugu yolun çerçevesi çok daha once çizilmiş, hedefleri belirlenmiş ve taşlari kan, gozyaşi ve ter ile doşenmişti zaten. Sayin Demirtaşin yaptigi bu yolda guçlu, akilli ve cesurca yuruyerek zemini daha da guçlendirmektir ve en onemlisi de Demirtaş bunun bilincinde ve ona gore davranabilen bir insan. Soz konusu zeminin nasil ve kimler tarafindan doşendigini bilmeyen yok artik. Ama belliki sizing de milliyetçi dugulariniz depreşmiş bi aralar. En dogrusu şu olmaliydi bence: Kan isteyen, kandan beslenen her kimse, kanda bogulsun!..

  Alet olmak - Gılgameş

  Yazmadan edemedim. Türkiye'de hala böyle saf insanlar yaşıyormuş... Böyle insanlar yaşıyorsa AKP'nin iktidar olmasına da şaşmamak lazım. Gerçeklerin bu kadar göstere göstere, açıkça, pervasızca çarpıtıldığı başka bir ülke var mıdır acaba? Tüm bu tablo iktidarın Türkiye'de yaşayan insanları koyun, aptallar sürüsü olarak gördüğünün kanıtıdır. Sonra da sözüm ona bir yazar çıkar bu sisteme hizmet edici 'safça' şeyler yazar. Amaç HDP'nin yıpratılmasıdır! Ama bilsinler... Hepsi tarihin çöplüğüne gömülecekler. Bu karanlık günlerde dahi o karanlığı yaratanları aydınlığa boğarak bertaraf edeceğimize olan güvenimiz sonsuzdur. Böylece bilinsin.