Demirtaş'tan Arınç'a yanıt!

Demirtaş'tan Arınç'a yanıt!
Demirtaş'tan Arınç'a yanıt!
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Başbakan Yardımcısı Arınç'ın Suruç'taki patlamayla ilgili, "Ölenler arasında HDP'li yönetici yok" açıklamasına twitter'dan yanıt verdi: Merak etme, hepimiz bir gün eninde sonunda ölenler arasında olacağız, üzme kendini.

RADİKAL- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu toplantısı sırasında yaptığı açıklamada, Suruç'taki patlama olayına ilişkin HDP'ye dönük eleştirilerine twitter 'dan yanıt verdi.

Demirtaş, Arınç'ın Suruç'taki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada "Ölenlerin arasında ne belediyeden bir yetkili var, ne de HDP il ve ilçe yönetileri var. Bunların o topluluk içine özel olarak sokulmadığı, uzakta bırakıldıkları da ayrı bir istihbarat konusu" sözlerinin ardından twitter'daki hesabından "Merak etme, hepimiz bir gün eninde sonunda ölenler arasında olacağız. Üzme kendini." diye tweet attı.

Arınç: HDP'li yöneticiler neden bu grubun içinde yoktu?

Demirtaş'ın bu tweet'i, 10 dakika içinde 900'e yakın kişi tarafından paylaşıldı.

(DHA)  http://www.radikal.com.tr/140207014020703

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  doğru demiş - user389224

  hepimiz bir gün öleceğiz. ama belki kurban eti dağıtılırken linç edileceğiz belki de intahar bombacısını yüceltirken intahar bombacısı tarafından öldürüleceğiz. samimiyet iki olaya da aynı tepki verebilmende.

  AKP'li de Yok - Selimserincan

  HDP'nin bombalanan her bürosunda ve mitinginde HDP'liler vardı. Ya ölü ya da yaralı olarak nasiplerini aldılar bir şekilde. Bu Suruç olayında da Bursa'dan bir HDP'linin Eşi ve oğlu öldürüldü. Siz onları HDP'li saymıyor musunuz pişkin AKP'li beyler. Kaldı ki bu son olayda ölenlerin hepsi ya HDP'li ya da HDP sempatizanı ve oyunu HDP'ye vermiş insanlardı. Asıl sizleri sorgulamak lazım. Öyle uyanıklık yapıp işin içinden sıyrılamazsınız. İnsanlar her mitingde didik didik aranırken nasıl oluyor da bombacı bu bombaları mitingin ortasına kadar aranmadan getirebiliyor? HDP'yi suçlayıp suçluluktan kurtulamazsınız. Neden hiç güvenlik biriminden kimse yaralanmadı. Hadi cevap verin sayın Arınç.

  İçi boş bir cevap - ekopyen

  Dikkat çekilen nokta belediye görevlilerince polisin arama yapmasına izin verilmemesi; güvenlik kameralarının uzun süredir çalışmıyor oluşu ve Hdp mensuplarının orada bulunmuyor oluşu ile alakalı bir soru yöneltirken; bu soruyu görmezden gelip aforizma kasarak yine seyirciye oynadığını göstermiş. Politika halkı kandırmaksa bu işte başarılı politikacılarımız var gerçekten.