Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?
Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?
HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a twitter üzerinden yanıt verdi.

RADİKAL - HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın bugün Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulü sırasında yaptığı konuşmada HDP’ye yönelik “Siz kendinizi ne zannediyorsunuz?” çıkışına, Twitter'dan “Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?” diyerek yanıt verdi.

İŞTE DEMİRTAŞ'IN O TWEET'LERİ 


ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan bugünkü konuşmasında HDP'ye yönelik şunları söylemişti:

"Biz çözüm sürecini bugünlere getirebildik. Eğer iş bunlara kalsa, şu anda ortada çözüm süreci falan olmazdı. Ağrı’da yaşanan hadisenin, devletin çözüm süreci konusundaki duruşuyla kesinlikle bir ilgisi yok. Tam tersine bu olay bölücü terör örgütünün ve siyasi partinin samimiyetsizliğinin bir kez daha ispatı mahiyetindedir.

“YA SİZ KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ”

Neymiş efendim, bölücü örgüt mensupları da bu etkinliklere katılma hakkına sahipmiş. Ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz, siz bu devleti milleti ne sanıyorsunuz? Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil, siyasi bir kararın neticesi olarak başlatılmıştır. Türkiye’nin dün olduğu gibi bugün de terör örgütünü bertaraf etme noktasında herhangi bir eksiği sıkıntısı yoktur." (Hürriyet)