Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?

Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?
Demirtaş'tan Erdoğan'a: Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?
HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a twitter üzerinden yanıt verdi.

RADİKAL - HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın bugün Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabulü sırasında yaptığı konuşmada HDP’ye yönelik “Siz kendinizi ne zannediyorsunuz?” çıkışına, Twitter'dan “Kim olduğumu sormuşsun, tanışalım mı?” diyerek yanıt verdi.

İŞTE DEMİRTAŞ'IN O TWEET'LERİ 


ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan bugünkü konuşmasında HDP'ye yönelik şunları söylemişti:

"Biz çözüm sürecini bugünlere getirebildik. Eğer iş bunlara kalsa, şu anda ortada çözüm süreci falan olmazdı. Ağrı’da yaşanan hadisenin, devletin çözüm süreci konusundaki duruşuyla kesinlikle bir ilgisi yok. Tam tersine bu olay bölücü terör örgütünün ve siyasi partinin samimiyetsizliğinin bir kez daha ispatı mahiyetindedir.

“YA SİZ KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ”

Neymiş efendim, bölücü örgüt mensupları da bu etkinliklere katılma hakkına sahipmiş. Ya siz kendinizi ne sanıyorsunuz, siz bu devleti milleti ne sanıyorsunuz? Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil, siyasi bir kararın neticesi olarak başlatılmıştır. Türkiye’nin dün olduğu gibi bugün de terör örgütünü bertaraf etme noktasında herhangi bir eksiği sıkıntısı yoktur." (Hürriyet)

 


  http://www.radikal.com.tr/133591913359197

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hiç de anlamlı ve düşündürücü değil! - enver altın

  Demirtaş tweet'le güya sayın Erdoğan'a cevap vermiş. Bir mesaj yazarken insan "düzey" ve "anlam" gözetmez mi hiç? Sıradan insan gözetmez. Sıradışı insan gözetir; yazmışken önemli bir söz olsun der. Bu mesajı okuyunca "alelâde edilmiş bir söz, çok duyarız böyle karşılıklar" diye düşündüm. Kendini önemsetmeye çalışan bir siyasetçiye yakıştıramadım.

  inanma - user383887

  İyice kapıştılar. ama onlara sakın inanma. HDP barajı aşarsa bütün söylediklerini unuturlar hemen sayıları yetiyorsa AKP - HDP koalisyonu için masaya otururlar.

  Tarihe geçen yalan (lardan biri) - Gılgameş

  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı dedi ki: 'Çözüm süreci askeri bir zorunluluğun değil, siyasi bir kararın neticesi olarak başlatılmıştır. Türkiye?nin dün olduğu gibi bugün de terör örgütünü bertaraf etme noktasında herhangi bir eksiği sıkıntısı yoktur.'

  Çözüm süreci mi? - user1002376

  Çözüm süreci sonuçta çözümsüzlük sürecidir. Terör gardını alarak iyice palazlanmıştır. Siyasi rant için kazan kazan mantığı ile hareket edildiği anlaşılıyor. Ağrı olayında yetkililer kamuoyunu yanıltmışlardır.

  Gülerek yeneceğiz! - user425001

  Çok özledik gülen politikacıları.Malum son 10 yıldır, günde 3 posta azar işitmekten arsız olduk..Selahattin başkan, zekasıyla,sakinliğiyle RTE'nin o taşmış egosu kaynaklı öfkesini yeniyor.Yeni yaşama bizi hergün biraz daha inandırıyor.Yaşasın mizahın gücü, başedemezler Selo başkan ,iyiki varsın!!

  Evet, TayyipErdoganin tuzaklaraina dusmemek lazim - radi11

  yani bireysel polemiklerden olabildigince uzak durmak lazim

  yav değil lan - aharasa

  yav siz kendinizi ne zannediyorsunuz değil çok açıkça lan kendinizi ne zannediyorsunuz demiş? sonra herhalde gazetelere baskı yaparak değiştirttiler. ama hangi kelimeyi kullanmış olursa olsun o küçümseme bir cumhurbaşkanına hiç yakışmamaktadır.