Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok

Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok
Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok
Erzurum'da dün yaşanan ve 13 kişinin yaralandığı, HDP minibüsü şoförünün de diri diri yakılmak istendiği mitingde yaşananlara dair Eş Genel Başkan Demirtaş, Twitter hesabından fotoğraflar paylaştı.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün Erzurumda partisinin düzenlediği mitinge yönelik saldırılarla ilgili olarak Twitter hesabından fotoğraflar paylaştı. HDP'lilere, "Size burada miting yaptırmayacağız" diyerek saldıran grupta yer alan ve ellerinde taşlar olduğu görülen kişilerin polisle birlikte bekledikleri fotoğrafı paylaşan Demirtaş, altına, "Bu gün Erzurum mitingimiz öncesi, yoruma gerek yok" yazdı.
Demirtaş, "Bu da başka bir yorum gerektirmeyen kare" diyerek de şu fotoğrafı paylaştı:Demirtaş ayrıca Erzurum mitinginin ardından Tunceli'de düzenlediği mitingde de, "Parti aracımızı kullanan arkadaşımızı diri diri yakmaya çalıştılar. Siz diri diri insan yakmayı iyi bilirsiniz" dedi. Demirtaş olayları, "Terör örgütü propagandasına sert tepki" başlığıyla duyuran TRT'ye de sert tepki göstererek, "Bizim vergilerimizle yalan haber yapan TRT, AKP'dir" dedi.

"HDP'lileri taşıyan servis şoförü yakılmak istendi" iddiası