Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok

Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok
Demirtaş'tan Erzurum fotoğrafları: Yoruma gerek yok
Erzurum'da dün yaşanan ve 13 kişinin yaralandığı, HDP minibüsü şoförünün de diri diri yakılmak istendiği mitingde yaşananlara dair Eş Genel Başkan Demirtaş, Twitter hesabından fotoğraflar paylaştı.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, dün Erzurumda partisinin düzenlediği mitinge yönelik saldırılarla ilgili olarak Twitter hesabından fotoğraflar paylaştı. HDP'lilere, "Size burada miting yaptırmayacağız" diyerek saldıran grupta yer alan ve ellerinde taşlar olduğu görülen kişilerin polisle birlikte bekledikleri fotoğrafı paylaşan Demirtaş, altına, "Bu gün Erzurum mitingimiz öncesi, yoruma gerek yok" yazdı.
Demirtaş, "Bu da başka bir yorum gerektirmeyen kare" diyerek de şu fotoğrafı paylaştı:Demirtaş ayrıca Erzurum mitinginin ardından Tunceli'de düzenlediği mitingde de, "Parti aracımızı kullanan arkadaşımızı diri diri yakmaya çalıştılar. Siz diri diri insan yakmayı iyi bilirsiniz" dedi. Demirtaş olayları, "Terör örgütü propagandasına sert tepki" başlığıyla duyuran TRT'ye de sert tepki göstererek, "Bizim vergilerimizle yalan haber yapan TRT, AKP'dir" dedi.

"HDP'lileri taşıyan servis şoförü yakılmak istendi" iddiası


  http://www.radikal.com.tr/1373213137321312

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  benim bir türlü anlayamdığım - ex nihilo

  bu erzurum veya diğer muhafazakar şehirler akp nin kalesi değil mi? her seçimde yüzde 60 ın üzerinde oy vermiyorlar mı? peki akp apoyla-pkk ile defalarca uzlaşmadı mı? defalarca türk milliyetçiliğini eleştirmedi mi erdoğan? türkiye de türk diye bir şey yoktur demedi mi yasin aktay?o zaman ne diye itiraz ediyorsunuz? ne diye elinize taş alıp iniyorsunuz? bırakın adam meşru siyasetini yapsın, bırakın demokrasi yerine getirilsin. Allah akıl fikir versin bu ülkeye.

  Zavallılar... - oselimg

  Tıpkı 12 Eylül 1980 darbesinin öncesinde olanlar gibi. Yeni Türkiye vaat edenler Eski Türkiye'nin yöntemlerini iyi çalışmışlar. Birileri yine ülkenin tek sahibi oldugü hissine kapılmış ya da aslında birileri onlara bu rölü vermis. Buram buram ilkellik ve acemilik kokuyor.

  Erzurumlu gardaş - genco940

  sizleri dadaş bilirdik de bunu anlayamadık bir izah edeniniz olur mu acaba? isterseniz cevabınızı pazar günü verebilirsiniz, siz bu işin neresindesiniz.

  selo başkan - user874089

  yürü selo yürü arkandayız pazar günü herkes cevabını alacak

  AKPnin Kerincsizlceri isbasinda - radi11

  Kerincsizler polislerle de iyi iliski icinde goruluyorlar...

  Bunlar ISIDin askerleri mi AKP-Tayyibin mi yoksa MHPnin mi? - radi11

  Eger bu bir AKP mitingine yapilmis olsaydi butun sehir tutuklanirdi. Burda siddet yapalanlar silahlari ile polisle birlikte hareket ediyorlar...

  EMNIYET - mismail

  Ic Isleri Bakani nerdesin? Herseye maydanoz olan .asvekil nerdesin?