Demirtaş'tan Kazlıçeşme mitingi açıklaması!

Demirtaş'tan Kazlıçeşme mitingi açıklaması!
Demirtaş'tan Kazlıçeşme mitingi açıklaması!
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, partisinin Antalya Mitingi'nde HDP'nin Kazlıçeşme Mitingi'ne izin verilmemesini eleştirdi.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, HDP'nin Kazlıçeşme Mitingi başvurusuna izin verilmediğini Antalya 'daki mitingde öğrendi. Mitinge izin verilmemesini eleştiren Demirtaş, partililere "Miting yapmak her partinin hakkıdır. Bir parti için çalışmak herkesin hakkıdır. Sadece kimin değil biliyor musunuz? Cumhurbaşkanı'nın değil. Sadece ona yasaktır siyasi mitingler yapmak" sözleriyle seslendi.

Demirtaş şöyle konuştu:

"Seçimin artık son günlerine geliyoruz. Bu son günlerde bütün engellemelere ve kışkırtmalara karşı dikkatli olmamız lazım. Biraz önce bana gelen notla 30 Mayıs'ta İstanbul Kazlıçeşme'de yapmak istediğimiz miting malesef, 'O alanda değil, başka alanda yapın' diye izin verilmemiş. Şimdi bunların hepsi kışkırtma. Aynı gün aynı saatte 1 kilometre ötede Yenikapı'da Cumhurbaşkanı ve Başbakan miting yapacak. Biz de Kazlıçeşme'de yapacaktık, şimdi de mitingimiz yasaklanmış. Bunların hepsi sizi kışkırtmak için. Biz İstanbul'da miting yapmasak da İstanbul bizim arkamızda olacak. Oy patlaması olacak. Gerekli itirazlarımızı ve yeniden müracatlarımızı yapacağız elbette. Miting yapmak her partinin hakkıdır. Bir parti için çalışmak herkesin hakkıdır. Sadece kimin değil biliyor musunuz? Cumhurbaşkanı'nın değil. Sadece ona yasaktır siyasi mitingler yapmak." (DHA)

HDP'nin İstanbul mitingine izin yok


  http://www.radikal.com.tr/136645313664536

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yanılmadım - user684479

  beni yanıltmadınız... Yasaksa yasak gidin yapın mitinginizi binler gidince kim durabilir önünüzde ama yok aman AKp pislik yapsın siz hep seyirci kalın.

  utanç - ali bakmaz

  bu utanç akp ye yeter

  kanuna aykırı değilse vermek zorundayız - user1077937

  kanunlarda kimin miting yapması yasak ve etik değilse susmalı

  Hani herkese açıktı kazlı.eşme - user1140105

  Hani herkese açıktı kazlıçeşme.... Taksime alternatif gösteriyordunuz...hep

  come on guys - user1082679

  dert etme sen selocan, biz sadece senin gulen yuzunu gormek icin gelecektik, oy hakkin sakli ve bakidir ;)

  ah Selahattin ah! - user1091788

  'toplama' miting değil de gönül veren kesimin mitingidir HDP istediklerini yapsınlar a dostlar ne çare :)