Demirtaş'tan sandık başında açıklama

Demirtaş'tan sandık başında açıklama
Demirtaş'tan sandık başında açıklama
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada 'barış ve huzur içinde bir ülke' temennisinde bulundu.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sultanbeyli Mevlana Ortaokulu'nda oyunu kullandı. Selahattin Demirtaş oy kullandıktan sonra açıklama yaptı. Selahattin Demirtaş, "Bugün Türkiye önemli bir seçim gerçekleştiriyor. Umut ediyorum ki, bugün yapılacak seçimlerde ortaya çıkacak siyasi sonuçlar, bütün ülke açısında, herkes açısından en hayırlı sonuç olacaktır. Hepimizin, bütün Türkiye'nin en fazla arzuladığı şey, en fazla arzuladığımız şey, huzurdur, barıştır. Bugün sandıklardan barışa dair büyük bir sonuç çıkmasını öncelikle temenni ediyorum. Seçim dönemi, zorlu, sıkıntılı bir seçim dönemi kampanyası oldu, maalesef ki yitirdiğimiz canlar oldu. Öncelikle seçimin hayırlı sonuçlarını, barış, özgürlük, demokrasi uğruna canını feda edenlere bütün arkadaşlarımıza, acılı ailelerine bir teselli olur diye temenni ediyorum" dedi.

"GELECEĞE DAHA DA UMUTLA BAKMAYI GEREKTİRECEK SONUÇ OLACAĞINDAN KUŞKU DUYMUYORUZ"

Demirtaş, "Bugün sandıktan ne çıkarsa çıksın, herkes açısından geleceğe daha da umutla bakmayı gerektirecek sonuç olacağından kuşku duymuyoruz. Allah bir kez daha hepimize hayırlı uğurlu etsin diyoruz. Herkes mutlaka bugün akşama kadar oylarını kullansın. Geleceğimizi belirlemek halkın elindedir. Sandık iradesi, güçlü bir şekilde demokrasimizi inşa etmeye yardımcı olsun temennisinde bulunuyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Demirtaş, "Seçim sonuçlarını nerede izleyeceksiniz?" sorusu üzerine ise "Ankara'da" yanıtını verdi. Demirtaş oyunu kullandıktan sonra sınıftan ayrıldı. Okul bahçesinde Demirtaş'a partililer yoğun ilgi gösterdi. (Cengiz ÇOBAN/İSTANBUL/DHA)
YÜKSEKDAĞ OYUNU VAN'DA KULLANDI

HDP Eş Genel Başkanı ve Van HDP 1'inci sıra milletvekili adayı Figen Yüksekdağ oyunu, merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan Topaktaş İlkokulu'nda kullandı. Figen Yüksekdağ, sabah saatlerinde Van'ın Tuşba İlçesi'ndeki Topaktaş İlkokuluna gelerek oyunu kullandı. 1248 nolu sandıkta oyunu kullanan Yüksekdağ şöyle dedi:
"Bize zorlanan ve dayatılmış bu seçimden de galip bir şekilde çıkmayı hedefliyoruz. Çok ağır zor günler, ölümler yaşadık. Umarım bundan önceki gibi bundan sonraki seçimler de yok sayılmasın. Van halkının barış umutlarını sandığa yansıtacağını inanıyorum. Yolumuz açık olsun." (VAN/DHA)