Demirtaş'tan yeni anayasa ve başkanlık sistemi açıklaması

Demirtaş'tan yeni anayasa ve başkanlık sistemi açıklaması
Demirtaş'tan yeni anayasa ve başkanlık sistemi açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başkanlık sistemi, yeni anayasa, çözüm süreci ve 1 Kasım seçimleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Demirtaş açıklamasında 'Başkanlık tartışması konusunda tutumuzu değiştirecek hiçbir şey görmüyorum' dedi.

RADİKAL - HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Türkiye’ nin yeni Anayasa'ya ihtiyacı var. Tartışmanın Başkanlık sistemi üzerinden yapılması yanlıştır. Güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemle, güçlendirilmiş yerinden yönetim istiyoruz. Başkanlık tartışması konusunda tutumumuzu değiştirecek hiçbir şey görmüyorum” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Çözüm süreci ile ilgili parlamento çözüm sürecini gündemine almalıdır. Silahların tümüyle devreden çıkacağı bir atmosfer istiyoruz. Çatışma ortamında partiler seçimde elbette etkilendi. Ancak biz çatışma ve hendeklerin olduğu yerden değil batıda oy kaybettik. Tespitlerimize göre HDP seçmeni sandığa gitmedi. Çözüm süreci konusunda CHP'nin insiyatif alması lazım. Karnından konuşarak değil projesini ortaya koymalı” dedi.

(Diyarbakır/DHA) 

Ayrıntılar gelecek...

HDP yönetiminde radikal değişim!


  http://www.radikal.com.tr/146652414665242

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sözden dönülmez - user554003

  Selahattin başkan Unutma HDP durdukça seni başkan yaptırmayacağız sözü senin ağzından çıkmıştı. Barajı bu sebeple de aştınız. en azından sebeplerden bir tanesidir. Şimdi başkan yapılacak bir sebep olursa sözünden ?mi döneceksin. Halkın önünde verdiğiniz Güven sıfıra iner. Bunu bildiğine inanıyorum

  BİRBİRİNDEN HABERİ OLMAYAN PARTİLİLER VAR ... - ARAGORA

  Sn.Dengir ile S.Celal Doğanın dediklerinden haberin yok galiba Sn.Demirtaş?