Dengir Fırat: Demirtaş o gün infaz edilecekti

Dengir Fırat: Demirtaş o gün infaz edilecekti
Dengir Fırat: Demirtaş o gün infaz edilecekti
HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Selahattin Demirtaş'ın evine yönelik yapılan polis baskınına ilişkin 'Demirtaş'ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti' dedi.

RADİKAL - HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Selahattin Demirtaş'ın evine yönelik yapılan polis baskınına ilişkin 'Demirtaş'ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti' dedi.

T24'ten Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun görüştüğü Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, yapılan polis baskınına dair iddiaları şöyle:

"Demirtaş'ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş infaz edilecekti, dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti. İnfaz edilseydi birilerinin üzerine atılacaktı. 'Demirtaş'tan hazzetmeyen Öcalan'ın işi' diyeceklerdi. Demirtaş'ın ve benim telefonum dinleniyor. Şu andaki baskıcılık yasaları fragman, asıl film seçimi AKP kazanırsa olur.

Demirtaş: Yanımda oturan AKP'li yönetici 'inşallah barajı geçersiniz' dedi

Erdoğan kutuplaşmayla oyunu artırıyordu, bu şimdi kendisini vuruyor, oyları azalıyor. Koalisyon yapmasını istemem, az farkla kazansın ülkeyi getirdiği halin bedelini ödesin. Katar ve Suudi Arabistan'dan para gelmese dolar 3.5 lira olurdu. Çözüm sürecinde samimi değiller, bir yapıda Türk milliyetçiliği varsa hakları gönül rahatlığıyla vermez, her adımı kendisine ızdıraptır. Bundan dolayı 'Kürt sorunu yoktur' noktasına gelmiştir. Sorun Türkiye 'nin bütünlüğü içinde çok kolay çözümlenir. Yerel yönetimler güçlendirilirse kendiliğinden birçok sorun hallolur."