Deniz Feneri'nden AKP'ye: Acil yardım edin!

Gelirlerinin yüzde 70 azaldığını belirten Türkiye Deniz Feneri Derneği üyeleri AKP'den tanıtım desteği istedi

ANKARA - Bağış yolsuzluğu ile ilişkisi bulunmadığını ileri süren Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği, AKP’den yardım istedi. Gazeteport'un haberine göre Almanya’daki dava sonucu yapılan yardımların yüzde 70 oranında azaldığını savunan dernek temsilcileri tanıtım talep etti.

‘’AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı’’ adına açılan www. akpartiforum.com adresine “Acil Çağrı” başlığı ile bir duyuru gönderen Deniz Feneri Derneği üyeleri, siteye de konan duyularında "Cenab-ı Hak Hurucat Suresinin 6. ayet-i kerimesinde ‘Ey îmân edenler! Eğer fâsık (yalancı, günahkâr) bir kimse size bir haber getirirse, önce (onun doğruluğunu) iyice araştırın ki bilmeyerek bir topluluğa sataşırsınız da (bu hareketiniz doğru olmadığından) yaptığınıza pişman olan kimseler olursunuz.’ buyurmaktadır..." dedi.  Türkiye’deki Deniz Feneri hakkında elde tutulur bir şey olmadığını öne süren dernek üyeleri gelirlerinin azalmasından yolsuzluk haberlerini kamuoyuna duyuran Doğan Grubu gazetelerini  sorumlu tuttu.

Aynı sitede, Deniz Feneri’nin reklamları da yer alırken, bu duyurudan AKP Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı’nın sorumlu tutulamayacağı da belirtildi.