'Denktaş, tıpkı Nasrettin Hoca'

AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'la hareket edenlere 3 Kasım ve 28 Mart seçimlerinde halkın destek vermediğini söyledi.

ANKARA - AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'la hareket edenlere 3 Kasım ve 28 Mart seçimlerinde halkın destek vermediğini söyledi. Fatsa, "Denktaş, Nasrettin Hoca gibi, karanlıkta kaybettiği yüzüğünü aydınlıkta arıyor" dedi.
Fatsa dün TBMM'de gazetecilerle sohbetinde, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Kıbrıs'la ilgili kampanya yürütenleri marjinal olarak nitelemesine destek verdi, hükümetin Kıbrıs'taki referandum sürecine taraf olmayacağını ifade etti. Denktaş'ın tutumunu Nasrettin Hoca'ya benzeten Fatsa, "Hoca karanlıkta kaybettiği yüzüğünü aydınlıkta arıyormuş. Sayın Denktaş da yüzüğünü Türkiye'de değil Kıbrıs'ta arasın. Propaganda yapılacak yer Kıbrıs'tır" diye konuştu. Fatsa, hafta sonu Antalya'da yapacakları üç günlük kamp boyunca Kıbrıs meselesini tartışacaklarını, Başbakan Erdoğan'ın
Kıbrıs'la ilgili özel bir ulusa sesleniş konuşmasını yapmayacağını kaydetti.
Eyüp Fatsa, "Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Denktaş'ın verdiği yazılı kriptoları belki kamuoyu ile paylaşır. Denktaş ile birlikte sahaya çıkanlara halk, 3 Kasım'da ve 28 Mart'ta destek vermedi. Biz Kıbrıs üzerinden siyaset yapmıyoruz" dedi. Bedelli askerlikte ilgili soruları da yanıtlayan Fatsa, şahsen bedelli askerlik uygulamasına karşı olduğunu söyledi.