Depremzedeler sandığa gitmek istemedi

Erzurum'da yaşanan iki depremin ardından nüfus cüzdanları ve seçmen kartları enkaz altında kalan depremzedeler, sandık başına gitmeye güçlükle ikna edildi.

Erzurum'da meydana gelen depremlerin ardından nüfus cüzdanları ve seçmen kartları enkaz altında kalan depremzedeler, oy kullanmak istemedi. Aşkale Kaymakamı Mustafa Özsoy'un güçlükle ikna ettiği depremzedeler, iki şahit huzurunda oy kullanmaya başladı.
Erzurum'un Aşkale ilçesinde geçen perşembe meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremle bu sabah meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan Ortabahçe Köyü'ndeki depremzedeler, nüfus cüzdanları ile seçmen kartlarının enkaz altında kalması nedeniyle oy kullanmadı. 499 seçmeni bulunan Ortabahçe Köyü'ndeki çadırkentin önüne yerleştirilen seçmen sandıkları, depremzedelerin oy kullanmaması üzerine boş kaldı.
Ortabahçe Köyü'ne gelen Aşkale Kaymakamı Mustafa Özsoy, oyunu kullanmayan depremzedelerle bir süre sohbet etti. "Devlet, görevini yerine getirerek, her türlü yardımı yapıyor. Sizler de vatandaşlık görevinizi yerine getirerek oy kullanın" diyerek, depremzedeleri ikna eden Kaymakam Özsoy, oy kullanmaları için gereken her türlü kolaylığın sağlanacağını söyledi. Bunun üzerine ikna olan depremzedeler, köydeki iki şahidin huzurunda ve Ortabahçe Köyü Muhtarı Turan Ata'nın gözetiminde oy kullanmaya başladı.