Derviş'ten solculara çağrı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Derviş, kadın katılımcıların partide çoğalması gerektiğini vurguladı, "Kadınsız bir sosyal demokrat parti Atatürkçü ve çağdaş olamaz" dedi.

İSTANBUL - CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Derviş, kadın katılımcıların partide çoğalması gerektiğini vurguladı, "Kadınsız bir sosyal demokrat parti Atatürkçü ve çağdaş olamaz" dedi.
CHP Beşiktaş belediye başkan adayı İsmail Ünal'ın 'Üç Bayrak Projesi'nin tanıtım toplantısına katılan Derviş, partililere şöyle seslendi: "CHP büyük bir yükselişte. Her şey 28 Mart'ta belli olacak. Sonuç anketlerle, manşetlerle belli olmayacak. Sosyal demokratların büyük kısmı 3 Kasım'da oy vermedi. Bu vatandaşlarımızın oy vermesi lazım.
Sayın İsmail Ünal'dan da bir isteğim var; kadın katılımcıları partide çoğaltalım. Çağdaşlığı kadını güçlü kılmakla sağlayabiliriz. Hanımlar, sizler katılın, biz de sizin önünüzü açalım."
İstanbul'un Avrupa'nın başkenti olması gerektiğini vurgulayan, gençler ve kadınların katılımını sağlamak için çalışmalar yapacağını söyleyen Ünal da, site ve mahallelerin kentsel standardının yükseltilmesi için geliştirilen 'Üç Bayrak Projesi' hakkında bilgi verdi:
"Bu projeyle, site ve mahallelerden, çevre ve peyzaj düzenlemesi mükemmel olan, çöp sorununu çözmüş, periyodik olarak baca testlerini yaptıranlara yeşil, spor alanları geliştiren ve yeşile önem verenlere turuncu, kültür ve sanat aktivitelerini site ve mahalle sakinleri arasında yayan, kültür merkezleri kurarak paylaşımcı yaşama yeni vizyon kazandıranlara ise mavi bayrak vereceğiz. Kadın bir başkan yardımcısının yanı sıra spordan sorumlu başkan yardımcısı da olacak. Beşiktaş'ın marka olmasını sağlayacağız."