Destici, BBP Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi

Destici, BBP Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi
Destici, BBP Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi
Büyük Birlik Partisi'nin(BBP) 8. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlığa geçerli oyların 780'ini alan Mustafa Destici yeniden seçildi. BBP Gençlik Kollarının adı da Alperen Gençlik Kolları olarak değiştirildi.

ANKARA (ANKA) - Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) 8. Olağan Kurultayı’nda genel başkanlığa geçerli oyların 780’ini alan Mustafa Destici yeniden seçildi. BBP Gençlik Kollarının adı da Alperen Gençlik Kolları olarak değiştirildi.

BBP’nin Atatürk Spor Salonu’nda 8. Olağan Kurultayında genel başkan adaylık başvurusu alınmadan önce tüzük değişikliği yapıldı. Yapılan oylama ile genel başkan adayı olmak için gereken 20 delege imzası 100’e çıkarıldı. Tüzük değişikliğinden sonra adaylık başvuruları alındı. Genel Başkan adaylığı için tek başvuran isim mevcut genel başkan Mustafa Destici oldu. Yapılan seçimlerde bin 159 delegenin 801’i oy kullandı, oyların 21'i geçersiz sayıldı. Destici geçerli oyların 780'ini alarak yeniden genel başkan seçildi.

Kurultay’da 25’i yedek 75 kişilik MKYK üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu’nun 9 asil 6 yedek üyesi ile Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) da 20 üyesi için de seçim yapıldı.

Destici genel başkan ilan edilmesinden sonra kürsüye çıkarak bir teşekkür konuşması yaptı. BBP’nin bir siyasi parti olmanın ötesinde bir fikrin, misyonun, ideolojinin, davanın adı olduğunu belirten Destici, partinin 19. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını belirterek partilerinin Muhsin Başkan şahsında bütün dünyaya dürüstlük, doğruluk ve siyaseti millet için yapmayı gösterdiğini söyledi. Destici, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ülke meseleleriyle ilgili siyaset gömleğini birinci düğme olarak nitelendirip onun doğru iliklenmesi durumunda diğerlerinin de doğru ilikleneceği yönündeki sözlerini hatırlatarak, “Muhsin Yazıcıoğlu doğru ilikledi ve milletin iktidarını gerçekleştirene kadar da mücadelemiz devam edecek” dedi.

GENÇLİK KOLLARININ ADI ALPEREN GENÇLİK KOLLARI OLDU
Partide bir konsept değişikliğine, uslup ve usul değişikliğine gideceklerini, ancak böyle netice alabileceklerini söyleyen Destici, tüzük değişikliği ile de gençlik kollarının isminin “Alperen Gençlik Kolları” olarak değiştirdiklerini söyledi. Destici, konuşmasında hanımların bu işin içine katılmamasından şikayet ederek, “Hanımlarımızı, hanım kardeşlerimizi bu işin içine katmadan başarılı olamayız. İllerde kadın kollarını kurup hareketin ön saflarına koymalıyız” dedi.(anka)