Devlet Bahçeli 'cephe' açıyor

Annan Planı temelindeki müzakerelere karşı olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'siyasi cephe' oluşturmak amacıyla muhalefet partilerine yönelik liderler turu başlattı.

ANKARA - Annan Planı temelindeki müzakerelere karşı olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'siyasi cephe' oluşturmak amacıyla muhalefet partilerine yönelik liderler turu başlattı. Bahçeli, dün ilk olarak DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit'le görüştü. Görüşmeden sonra soruları yanıtlayan Bahçeli, AKP yönetiminin milletin, hatta kendi partisinin bakan ve yöneticilerinin bilgisi dışında, birtakım karar sürecine girdiğini öne sürdü. Bunu doğru bulmadıklarını ifade eden Bahçeli, "Şu an Kıbrıs sorunu çok hızlı bir gelişme göstermektedir. Türkiye dayatmalarla karşı karşıya kalmaktadır" diye konuştu. Bahçeli, Türkiye'nin şu an bir görüşmeyle karşı karşıya bırakıldığını, gelişmelerin çok aniden ortaya çıktığını belirterek,
"Önkoşulsuz bütün şartları kabul ederek, New York'ta başlatılmak istenilen görüşmeleri teslimiyetçi bir bakış açısıyla, milli bir davayı milli yük kabul edip üzerinden atma gayreti olarak görmekteyiz" dedi.
Bahçeli'nin bugün SP, 9 Şubat Pazartesi günü ANAP, 10 Şubat'ta CHP ve 11 Şubat'ta DYP liderleriyle görüşeceği bildirildi.