Devlet Bahçeli: Herkes ağzından çıkanın nereye gideceğini iyi ölçmeli

Devlet Bahçeli: Herkes ağzından çıkanın nereye gideceğini iyi ölçmeli
Devlet Bahçeli: Herkes ağzından çıkanın nereye gideceğini iyi ölçmeli
MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun, CHP ve Deniz Baykal'a yönelik sözlerinin ardından twitter'dan açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir. Kasten çarpıtılan cümleleri fitne santrali gibi kullanmak da şirretliktir" dedi.

RADİKAL- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , isim vermeden MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun sözleriyle ilgili twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. 

Bahçeli iletilerinde şu ifadeleri kullandı:

- İfrat ve tefritten kaçınmak herkesin vazifesidir. Din ve inançlar üzerinden yeni istismar kanalları açmak kimseye bir şey kazandırmayacaktır. 

Halaçoğlu: MHP grubunu serbest bırakacağımızı söylemedim
 

Murat Yetkin yazdı. "Halaçoğlu: Ben CHP dinsiz, inançsız demedim"


- Kimin neye, nasıl inandığını tayin makamı kimseye düşmeyecektir. Kasten çarpıtılan cümleleri fitne santrali gibi kullanmak da şirretliktir.

Arınç'tan MHP'li Halaçoğlu'na sert tepki


- Herkes ağzından çıkan sözlerin nereye gideceğini iyi ölçmeli, iyi tartmalıdır. Söze hakim olunmazsa tutsak düşülmesi mukadderdir.

'Dinsiz parti' polemiğine Hüseyin Çelik de katıldı


- Bu akşam da Yusuf Has Hacip’in şu düşündürücü ve ibretlik sözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum: Eğer ki iki dünya diler isen, ilacı iyiliktir, yapar isen. Eğer iyilik bulmak diler ise özün, yürü iyilik yap, bırak gerisini sözün.

CHP'li Özel'den MHP'li Halaçoğlu'na 'İstifa et' tepkisi


- “Aklın güzelliği dil ile, dilin güzelliği söz ile; kişinin güzelliği yüz ile, yüzün güzelliği göz ile olur.” Balasagunlu Yusuf böyle diyor.