Devlet Bahçeli'den Türkeş'e tepki: Vatan sabırdır mirasyediler idrak edemez

Devlet Bahçeli'den Türkeş'e tepki: Vatan sabırdır mirasyediler idrak edemez
Devlet Bahçeli'den Türkeş'e tepki: Vatan sabırdır mirasyediler idrak edemez
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklifini kabul edeceğini açıklayan Tuğrul Türkeş'e çok sert ifadelerle yüklendi.

RADİKAL-  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun seçim kabinesinde yer alması için ilettiği teklifi kabul edeceğini açıklayan Tuğrul Türkeş 'e sosyal medya üzerinden tepki gösterdi. Davet mektubuna olumlu yanıt vereceğini ifade etmesinin ardından partiden ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Türkeş'e yönelik ağır ifadeler kullanan Bahçeli, "Tarih turnusol kağıdı gibidir ihanetle sadakati tasnif etmekle kalmaz, geleceğin hafızasına nakleder" dedi.

MHP'de Tuğrul Türkeş 'kesin ihraç' talebiyle disipline sevk edildi


MHP'li Tuğrul Türkeş bakanlık görevini kabul etti


Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: 

- Talih sürprizlerle doludur; kimisine güler önünü açar, kimisine kapanır acı yüzünü aralar. Kazandığını zannederken kaybedenler bu yüzü görür

'VATAN LAYIK GÖNÜLLERDE NAMUS TİMSALİ OLUR'

- Vatan bizim için hem tarih, hem talihtir. Vatan ancak hak eden, ancak layık olan gönüllerde namus timsali olur, dahası asıl zirvesine ulaşır

- 26 Ağustos 1071 cuma günü, Malazgirt’te, aziz ecdadımız Sultan Alparslan liderliğinde üzerinde yaşadığımız topraklara vatan dedik Çok şükür!

- 944 yıl önce batıla karşı Hakk’ın yanında durduk; küfre karşı imanın şemsiyesi altında toplandık ve bu coğrafyaya vatan mührü vurduk.

- Malazgirt’te yalnızca Bizans’la savaşmadık; sıradan, gelip geçici, saman alevi gibi yanıp sönen bir fütuhat hedefiyle de bulunmadık.

- Hilal, helal ve hakikat için Malazgirt’te vatan duasına çıktık. Köhne Bizans’ın varlığında temerküz etmiş sahteliği, riyayı ve yalanı yıktık

'VEFA ADAMLIKTIR, ALLAH KORKUSUDUR...'

- Vatan davadır, dava ise inançtır, iddiadır, irfandır, iffettir. Bunlardan nasibini alamayanlar için vatan kuru bir toprak parçasıdır.

- Vatan vefadır, vefa ise adamlıktır, Allah korkusudur, utanma duygusudur. Değerlerini menfaate tahvil etmişler için vatan boş bir hayaldir.

'MİRASYEDİLER İDRAK EDEMEZ'

- Vatan sabırdır; mirasyediler idrak edemez. Vatan yürek atışıdır; korkakların eline bırakılamaz. Vatan Türkiye ’dir, Turan’dır asla bölünemez.

- Unutmayınız; Hakkari vatandır, Şırnak vatandır, Diyarbakır vatandır; Cizre, Silopi, Yüksekova, Şemdinli vatana kanla zimmetli emanetlerdir.

- Uyarıyorum; göçeceğimiz yer yok, gideceğimiz yer yok, vazgeçeceğimiz, hadi bunu da gözden çıkaralım diyeceğimiz bir toprağımız da yok.

- Biz bu mukaddes ve aziz vatanda kiracı değiliz. Burası bizimdir, burası büyük milletimizin ebedi Türk vatanıdır. Herkes bunu bilsin.

- Vatan sabırdır; mirasyediler idrak edemez. Vatan yürek atışıdır; korkakların eline bırakılamaz. Vatan Türkiye’dir, Turan’dır asla bölünemez.

- Bize vatan hediye eden başta Sultan Alparslan olmak üzere, aziz ecdadımızı rahmetle, minnetle, şükranla yad ediyorum.

- Allah bizi vatansız bırakmasın; milletimizi garip, düşkün, yersiz, yuvasız ve yarınsız koymasın.