Dinçer'den MGK'ya irtica raporu

Laiklik karşıtı görüşlerinin ortaya çıkmasıyla tartışmaların odağı haline gelen Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, 23 Ocak'taki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında 'irtica ile mücadele' brifingi verecek.

ANKARA - Laiklik karşıtı görüşlerinin ortaya çıkmasıyla tartışmaların odağı haline gelen Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, 23 Ocak'taki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında 'irtica ile mücadele' brifingi
verecek. Kıbrıs konusunun görüşüleceği MGK toplantısının gündem maddelerinden birini de irtica ile mücadele oluşturuyor. Türkiye'de halihazırda 'irtica ile mücadele'den sorumlu olan Başbakanlık Takip Kurulu (BTK) bu konuda çalışma hazırladı. BTK'nın MGK için hazırladığı bu çalışmayı da başkan statüsünde olan Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer sunacak.
Dinçer, BTK'ya gelen istihbarat raporlarına göre, kamu kurum ve kuruluşlarındaki irtica karşıtı önlemler, son terör olaylarının irticai örgüt ve çevrelerle ilişkisi hakkında bilgi verecek. Dinçer'in sunacağı brifingde kamu kurum ve kuruluşlarında irtica tehlikesinin geçtiği görüşünün savunulduğu öğrenildi.