Dışişleri'nden Süleyman Şah açıklaması: Kimse TSK ile şaka bile yapmasın

Dışişleri'nden Süleyman Şah açıklaması: Kimse TSK ile şaka bile yapmasın
Dışişleri'nden Süleyman Şah açıklaması: Kimse TSK ile şaka bile yapmasın
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Şah'ın boşaltılmasıyla Türkiye'nin toprak kaybettiği iddialarının doğru olmadığını belirterek, "Kimse TSK ile şaka bile yapmasın. TSK dün akşam kabiliyetini kapasitesini tüm dünyaya göstermiştir" dedi.

RADİKAL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’da düzenlenen AK Parti Gençlik Kolları Olağan Kongresi’nde konuştu.

Çavuşoğlu, Şah Fırat operasyonu hakkında şunları söyledi: Türkiye oradaki topraklarını terk etmedi. Tam tersine sınırın hemen yanı başında yeni toprakları oldu Türkiye’nin.

Arazideki unsurların hepsine tek tek uyarılar yapıldı. ‘Biz bu akşam saat 21.00’de buraya gireceğiz, emanetlerimizi ve askerlerimizi getireceğiz, karşımıza hiç kimse çıkmasın’. Çok şükür hiç böyle çatışma da olmadı. Uyarılarımızı yaptık, zaten kardeşimiz de kazası sebebiyle hayatını kaybetti.

BM’ye ve ilgili uluslararası örgütlere yazımızı gönderdik.

Suriye’ye notayla ilettik.

1 - Burayı boşaltıyoruz ama tekrar geri geleceğiz.

2 - Karakolu Eşme’ye tekrar kuruyoruz ve hazır olunca emanetlerimizi tekrar getiriyoruz dedik.

Toprakları terk etmek, bayrakları indirmek yok. Şu anda Eşme’de bayrağımız dalgalanıyor.

Dünyada 114 ülke tarafından tanınan ve meşru görülen Suriye Ulusal Koalisyonuna da bildirdik.

Türkiye bir kez daha dünyaya şunu göstermiştir. Türkiye’nin namusuna güvenliğine tehdit oluşturan bir durum olursa onunla mücadele ederiz.

Kimse TSK ile şaka bile yapmasın. TSK dün akşam kabiliyetini kapasitesini tüm dünyaya göstermiştir.”


  http://www.radikal.com.tr/129908312990838

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  peh! laf salatası! - zebda

  siz varken şaka yapılacak dalga gecilecek o kadar konu var ki...tskya sıra gec gelir...tsk sizin değil bu milletindir...devlete el koyduğunuz gibi askere de el koyabileceğinizi düşünüyorsunuz haliyle...herşeyi çalamazsınız sonradan gelip sahiplenemezsiniz...herşeyin diyeti ödenir!

  saka - user407546

  sayenizde TSK nin saka yapacak kadar bile degeri kalmadi...

  Kapasite - user789676

  Araniza bile bakmadan kactiniz. Sizin kapasiteniz bu. Simdide bunu gurur kaynagi olarak halka sunuyorsunuz. Yaziklar olsun size

  he cnm he... - brandywine06

  Sen kimi kandırıyorsun ki? TSK çok iyi bir geri çekilme, boşaltma operasyonu yapmış. Aferin. Orduların bu kabiliyete de sahip olması gerekir. Ama siyasi olarak zafer, büyük başarı falan denecek bir durum yok. Aksine askeri olarak bir bölgenin terk edilmesi var. İngilizler de Çanakkale'yi boşaltmak zorunda kalınca çok iyi bir boşaltma operasyonu gerçekleştirmekle teselli bulmuşlardı. Tabii ne kadar teselli olabilirse! Ama onların aklına bile bunu siyasi bir başarı diye anlatmak gelmemişti. Bir de İngilizlere sinsi, dalavereci vs. derler. Gelip bizim AKP'lilerden ders almaları lazım.

  şakamı bu - efeg27

  Bu adam kendi dahil herkesle kafa buluyor ! şimdi gidiyoruz sonra geri geleceğiz demişiz, devletler arası ilişkilerde rezervasyon olmaz, geri gelmek istediğinde dolu derler. Operasyon kapasitesini gösterdi derken ortada çatışma yok saldıran yok üstelik F16 ve kobra helikopterleri tanklara eşlik ediyor awacs lar ve uydularda devrede, altı üstü 30 km lik yola gidip gelinecek ve onda bile şehit veriyoruz. Bizim tanıdık kamyoncular vardı o bölgede sandukaları da askerleri de getirirler kimsede ölmezdi, türbeyi zaten IŞİD yıkardı, yani bahsettikleri operasyon os..... teyyare selam söyle o yare tadında tabi yersen

  - user1064611

  Şaka yapan yokki, tsk ışid'den kaçıp Kürtlere sığındı hepsi bu! Merak etmeyin Bakan bey, hakir gördüğünüz Kürtler Süleyman Şah'ı korurlar tıpkı Ezidileri ve Türkmenleri korudukları gibi! Hemde canları pahasına!

  Bari susun!! - sblgngr

  Evet vesayetle savaşırken ordunun ne hale getirilmiş olduğunu hepimiz gördük. Savaş bile olmadan sadece vatan toprağını terkederken şehit vererek..Susun da bari alay konusu olmayın..