Diyanet İşleri Başkanı dini liderimiz mi oldu?

Diyanet İşleri Başkanı dini liderimiz mi oldu?
Diyanet İşleri Başkanı dini liderimiz mi oldu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "uçak da tahsis edilmesi gerektiğini" söylediği Diyanet İşleri Başkanı için 'dini liderimiz' demesi tartışmaya yol açtı.

RADİKAL - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e Mercedes marka lüks bir makam aracı alınmasının ardından başlayan tartışmalar sürüyor. Muhalefetin, "1 milyonluk Mercedes" eleştirileri üzerine aracı "ibret-i alem olsun" diye iade edeceğini açıklayan Görmez'e başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere iktidar destek çıkmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimler öncesi düzenlediği mitinglerde, başta HDP ve CHP olmak üzere muhalefeti sert sözlerle eleştirmiş ve Cumhurbaşkanlığının araç parkındaki zırhlı Mercedeslerden birini Görmez'e tahsis edeceğini duyurmuştu.

Mercedesle ilgili tartışmalar devam etti ve Erdoğan katıldığı bir tv programında Diyanet İşleri Başkanı'na uçak da tahsis edilmesi gerektiğini söylerken, makamdan 'dini liderimiz' diye söz etti. İşte Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bu 'dini liderimiz' ifadesini eleştiren bir yazı kaleme aldı. Hakan'ın bugünkü Hürriyet gazetesinde "Diyanet İşleri Başkanı dini liderimiz mi oldu?" başlığıyla yer alan yazısı şöyle:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı için...

"Dini liderimiz" dedi.

*

Dedi ama benim de kafamda deli sorular belirdi.

Mesela şu tür sorular:

*

Neden bu durumdan bizim haberimiz olmadı?

Kim seçti kendisini dini liderimiz olarak?

Atamayla dini lider mi olur?

Mehmet Görmez dini lider ise... Ali Bardakoğlu dini lider değil mi?

Ali Bardakoğlu'na neden bir Mercedes tahsis edilmedi?

Diyanet İşleri Başkanları "dini liderlerimiz" ise... Neden yaşayan 'Diyanet İşleri Başkanları' ile bir "Dini Liderler Zirvesi" yapmıyoruz? Ve o zirvede "Mercedes" konusunu tartışmaya neden açmıyoruz?

"Papa" ile "Diyanet İşleri Başkanı" eşitlendi mi?

Ne yani? Artık bizim de mi "ruhani liderimiz" var?

Günah da çıkaracak mıyız?

Mehmet Görmez bizi kutsayacak mı?

*

Kısacası...

Aloo! Neler oluyor orada?