Diyarbakır'da 'tarihi düet' günü

Diyarbakır'da 'tarihi düet' günü
Diyarbakır'da 'tarihi düet' günü

Belediye işçilerinin temizlik faaliyeti hızla devam ediyor.

Diyarbakır'da bugün düzenlenecek etkinlik ve görüşmeler öncesi yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Belediyeyi ziyaret edecek olan Başbakan Erdoğan'ın geçiş yollarında temizlik faaliyeti yürütülüyor. Barzani'yi havaalanında karşılamaya hazırlanan BDP'liler ise misafir karayoluyla gelince yeni 'hoş geldin' noktası aramaya başladı.
Haber: TARIK IŞIK - tarik.isik@radikal.com.tr / Arşivi
RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

DİYARBAKIR - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Kürt lider Mesut Barzani'nin Diyarbakır'da katılacağı etkinlik ve açılışlar nedeniyle kentte yoğun hareketlilik yaşanıyor. Başbakan'ın Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nden başlayacak ziyaretleri için şehir caddelerinde temizlik işçileri hummalı bir şekilde çalışıyor. Önceki ziyaretlerinde belediyeye gitmeyen Başbakan'ın bu ziyaretine yerel yöneticiler büyük önem veriyor. Bu arada Barzani ve Perwer de Diyarbakır'a ulaştı.
Barzani Diyarbakır'daki oteline yerleşti. Şehirde konvoy yapan araçlar kornalarını çalarak 'hoş geldin' dedi.

Belediye ziyareti ile başlayacak Diyarbakır gezisinde Başbakan Erdoğan daha sonra valiliği ziyaret edecek. Programın sonraki bölümlerinde ise halka hitap, toplu açılış töreni ve 15.00'te düzenlenecek olan toplu nikah töreni var. Açılış ve nikah törenlerine Barzani ile katılacak olan Başbakan saat 18.00'de de Kürt liderle görüşecek. Merakla beklenen İbrahim Tatlıses-Şivan Perwer düeti ise nikah töreninde olacak. Ziyaretteki son programda ise saat 19.30'da Diyarbakır Valiliği'nin düzenleyecek yemek var.

Barzani ve Perwer karayolunu tercih etti

Baydemir ziyareti havayı yumuşattı


BDP 'LİLERİN 'KARŞILAMA' SIKINTISI

Bu arada DTK Eşbaşkanı Ahmet Türk ile milletvekilleri Sırrı Sakık ve Esat Canan'ın da aralarında yer aldığı BDP heyeti Mesud Barzani'yi havaalanında karşılamaya hazırlanırken Kürt liderin karayoluyla gelmesi nedeniyle bir karşılama sıkıntısı yaşadı. BDP'liler 'hoş geldin' demek için bir süre yer tespit etmeye çalıştı.