Dizi kavgasında son perde: Homoakplimus

Dizi kavgasında son perde: Homoakplimus
Dizi kavgasında son perde: Homoakplimus
CHP'li Serter, ATV'de yayımlanan dizede adının bir hayat kadınına verilmesini AKP'ye bağladı: AKP'li insan nedir, hani iktisatta homoekonomikus vardır, homopolitikus vardır, ekonomik insan politik insan sizde homoakplimus üretmek için yola çıktınız!

ANKARA - TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı.  TBMM Genel Kurulu’nda, Çoğaltılmış Fikir ve Sanat Eserlerini Derleme Kanunu Tasarısı üzerinde konuşan BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter’in adının bir dizide bir karaktere adının verilmesini eleştirdi.  Önder, şöyle dedi: "Ona büyük bir ahlaksızlık yapılmıştır. Buradan teşhir etmeyi ve kınamayı da bir boyun borcu olarak görüyorum. Bir televizyon dizisinde bir karaktere bir kadın milletvekilinin adını vermek, seks işçiliği ile geçinen bir karaktere bir muhalif milletvekilinin adını vermek hani zevzekliktir desem durumu karşılamayacak hafif kalacak ama bu cüreti nereden buluyorlar. Ama direk o karaktere onun adını vermek sizin zihinsel kodlarınızı ele verir. Bu konuda ne kadar sefil olduğunu gösterir."


SERTER: HİTLER OKUYUN!

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter de konuşmasına, "Sayın Sırrı Süreyya Önder’e ve Pervin Buldan’a bugün göstermiş oldukları duyarlılık nedeniyle teşekkürlerimi sunarak konuşmama başlamak istiyorum" diyerek başladı.

Konuşmasında AKP ’yi eleştiren Serter, "Siz AKP’nin Türkiyesini, AKP’li insan modeliyle yaratmak istiyorsunuz. Siz bir tip insan tipi üretmek istiyorsunuz. Siz gençlerin kafalarını formatlayarak ve onların genetik yapısıyla oynayarak bir AKP’li insan modeli üretmek için yola çıktınız. AKP’li insan nedir, hani iktisatta homoekonomikus vardır, homopolitikus vardır, ekonomik insan politik insan sizde homoakplimus üretmek için yola çıktınız, gençlerin genetik yapılarını oynayarak açık ve net Başbakan’ın ağzından da ifade edildiği gibi kendi Türkiyenizi yaratmak çabası içerisinde hareket ediyorsunuz" dedi.

Serter, AKP’li milletvekillerine Hitler’in Kavgam kitabını okumalarını tavsiye ederek, "Bakalım o aynada ne göreceksiniz. O aynada göreceğiniz yüzün sizin yüzünüz olacağını düşünüyorum" dedi. (ANKA)