Doğu Perinçek: 'Vatan Partisi seçime 3 ay kala baraja dayanmıştır'

Doğu Perinçek: 'Vatan Partisi seçime 3 ay kala baraja dayanmıştır'
Doğu Perinçek: 'Vatan Partisi seçime 3 ay kala baraja dayanmıştır'
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Vatan Partisi seçime 3 ay kala baraja dayanmıştır ve barajı hepimizin kararıyla geçeceğiz" dedi.

RADİKAL- Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, "Vatan Partisi seçime 3 ay kala baraja dayanmıştır ve barajı hepimizin kararıyla geçeceğiz" dedi.

Bursa'da bir düğün salonunda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Perinçek, partisine desteğin giderek arttığını savundu.
Üreten ve birleşenlerin partisi olduklarını belirten Perinçek, şöyle devam etti:

"Hakkari Yüksekova'dan Edirne'ye, Kırklareli'ne kadar, Mersin, Adana, Hatay'dan Trabzon, Samsun, Sinop, Zonguldak'a kadar çığ gibi büyüyor. Şirketler araştırma yapıyor. En son bir araştırmada, partimizin oy oranı yüzde 3,2 olarak açıklandı. O şirketin sahibi bana telefon ediyor, 'Size anlatacağım, sizin oyunuz yüzde 3,2 değil, yüzde 5' diyor. Bir iki ay evvel yapılan araştırmada yüzde 5 olduğunu söylüyor. Yine başka bir araştırmada oy oranlarımızın Çankaya'da yüzde 7, Etimesgut'ta yüzde 6, İzmir 'de yüzde 8, Aydın'da yüzde 9 olduğu ortaya çıkıyor. Vatan Partisi seçime 3 ay kala baraja dayanmıştır ve barajı hepimizin kararıyla geçeceğiz. Bunun bir sırrı var. Emperyalist merkezlerden Türk milletinin kafasına konulan barajı kaldıracağız."

Perinçek, Ermeni iddialarına da değindi
Avrupa Parlamentosunun, Avrupa Birliği ülkelerine Ermeni iddialarını tanıma çağrısı yaptığını hatırlatan Perinçek, şunları kaydetti:
"Önümüzdeki 3 ay, Türkiye yeniden bir vatan savunması mücadelesine giriyor. Avrupa Parlamentosu, 1915'in 100'üncü yılında Avrupa ülkelerine Ermeni soykırımını tanıma kararı vermeleri için bir bildiri yayınladı. Bu mesele kökten çözülmüştür. Vatan Partisi, Ermeni soykırımı yalanını Avrupa'nın merkezlerinde çiğneye çiğneye, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinden (AİHM) kararlar çıkartarak kökten çözmüştür. Avrupa Parlamentosunun beylerine sesleniyorum; AİHM 2'nci Dairesinin kararı var, 'Perinçek İsviçre kararı' olarak anılan o kararda '1915 olayları soykırım kavramına girmez' diyor."

Daha sonra Perinçek, partisinin yeni üyelerine rozetlerini taktı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/131369613136963

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ilginç - Ametalcan

  ben ikna oldum :)

  Vah perinçek. - ganjml

  Sol maskesi takıp devrimcileri ihpar ettin,üniversitelerde komando yetiştirip devrimci öğrencilere saldırdI taraftarların,ermeni soykırımını komik gerekçelerle savuşturmaya çalıştın yetmedi ta isviçrelere gittin belki beni tutuklarlar kahraman olurum diye,bunlar yetmemiş gibi ciya(CIA Amerikan haber alma teşkilatı),süper nato gibi kelimeler uydurdun devletin selameti için ve en son en baba şoven,en büyük askerci benim dedin ama ne isaya ne Musaya yarandın vesselam.

  Her seçim aynı baraj aşma yalanı - user1018562

  Çankaya'da yüzde 7, Etimesgut'ta yüzde 6, İzmir'de yüzde 8, Aydın'da yüzde 9... Seçim buralardan ibaret olsaydı CHP on yıllardır tek başına anayasa yapıyor olurdu...