Doğuda seçim bitti, kavga bitmedi

Kars'ın Arpaçay ilçesi, Kahramanmaraş, Muş ve Ağrı'nın Patnos ilçesinde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgalarda bir kişi öldü, 14 kişi yaralandı.

Kars'ın Arpaçay ilçesi, Kahramanmaraş, Muş ve Ağrı'nın Patnos ilçesinde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgalarda bir kişi öldü, 14 kişi yaralandı.
* Patnos'a bağlı Yalçınkaya Köyü'nde Çetinkaya ve Aba aileleri arasında muhtarlık seçimi yüzünden silahlı kavga çıktı. Kavgada silahla vurulan Mehmet Çetinkaya (29) öldü, Vedat Çetinkaya, Kemal Aba, Ramazan Tatlı, Şakir Tatlı, Halis Çetinkaya ve Cemil Sankur yaralandı. Yaralılar, Ağrı ve Patnos Devlet hastanelerinde tedavi altına alındı.
* Kars'ın Arpaçay ilçesine bağlı Yelik Köyü'nde muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavgada, Mehmet Tok silahla, Raif Tok ve Nurettin Baki de taş ve sopalarla yaralandı. Kavgayı ayırmaya çalışan jandarma er Vahap Keleş'e de taş isabet etti. Arpaçay'a bağlı Bardaklı Köyü'nde de muhtar adayı Aliyar Tazegül ile Faik Tazegül'ün, Tamaşa Aktaş adlı yaşlı kadını kaçırdıkları iddia edildi.
* Muş'un merkeze bağlı Bağlar Köyü Bağlar Mahallesi'nde de Demir ailesi ile Karakaya aileleri arasında muhtarlık seçimi nedeniyle kavga çıktı. Kavgada Ramazan Demir (22), Metin Karakaya (29) ile Melihan Engin yaralandı.
* Kahramanmaraş merkez ilçeye bağlı Şerefoğlu Köyü'nde, Mustafa Akçakoyun, muhtarlık seçimi nedeniyle tartıştığı Hasan ve Harun G. kardeşlerin bıçaklı saldırısına uğradı. Bıçakla kalçasından yaralanan Mustafa Akçakoyun, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hasan ve Harun G. kardeşler gözaltına alındı.