Doğuda terörist saldırılar

Bingöl'de Atapark Piknik Alanı yakınına PKK/Kongra-Gel tarafından döşendiği belirtilen mayın, dün saat 12.00 sıralarında, devriye görevi yapan güvenlik güçlerinin üzerine basması sonucu patladı. Patlamada iki asker ve iki korucu yaralandı.

İSTANBUL - Bingöl'de Atapark Piknik Alanı yakınına PKK/Kongra-Gel tarafından döşendiği belirtilen mayın, dün saat 12.00 sıralarında, devriye görevi yapan güvenlik güçlerinin üzerine basması sonucu patladı. Patlamada iki asker ve iki korucu yaralandı. Mardin'in Yenişehir Polis Karakolu'na da önceki gece PKK/Kongra-Gel üyeleri saldırı düzenledi. Saldırıda dört polis yaralandı.
Öte yandan Bingöl'ün Genç İlçesi Yeniyazı Köyü yakınlarında hayvan otlatan bir kişi mayına basarak yaralandı. Tunceli Valisi Ali Cafer Akyüz'ün bulunduğu konvoya silahlı saldırıda bulunarak iki polisin öldürülmesi olayına katıldığı öne sürülen PKK/Kongra-Gel üyesi iki kişi ile bunlara yardım ve yataklık ettiği iddia edilen beş kişi yakalandı. Özel suikast ekibinin Murat Karayılan tarafından yetiştirilerek, İstanbul'a sansasyonel eylemler için gönderildiği öne sürüldü.