'Down sendromlular direkt cennete gidecek'

'Down sendromlular direkt cennete gidecek'
'Down sendromlular direkt cennete gidecek'
Emine Erdoğan, Ankara'da katıldığı bir etkinlikte down sendromlu bir akrabası olduğunu açıkladı. Erdoğan, 'Keşke tüm engelliler down sendromlu olsa, Allah onlara direkt cennet nasip etmiş' dedi.

Radikal.com.tr - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın eşi Emine Erdoğan Ankara ’da engelliler için düzenlenen bir etkinlikte down sendromlu bir akrabası olduğunu açıkladı.
Emine Erdoğan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ‘Ulaşımda, İletişimde Hayatın İçerisinde Ben de Varım’ projesinin ‘Ailemiz Büyüyor’ protokol imza törenine katıldı. Emine Erdoğan, törende şunları söyledi: “Doğduğum günden beri down sendromlu bir süt ağabeyim vardı. Adı Hayrettin. Biz ona ‘Leylim’ derdik. Tüm ailemizin maskotuydu. O kadar severdik ki biz onu. O zamanlar down sendromlular için eğitim kurumları, vakıflar yoktu. Hiçbir eğitim almamıştı Leylim. Bizlerin ve ailesinin sevgisiyle büyüdü, o kadar mutluydu ki hepimizi mutlu ederdi. Annesi vefat ettikten sonra hem ablası, hem de benim amcamın eşi olan Hayrettin’in ablası kendisine baktı. Başbakan da çok severdi onu. Birkaç sene önce kaybettik kendisini. Onu çok özlüyorum. Sizler çok şanslı ailelersiniz. Keşke bütün engelliler down sendromlu olsalar. Hiç kimseye zararları yok, faydadan başka. Bildiğime göre Allah onlara direkt cennet nasip etmiş. Hangimiz garanti edebiliriz ki cenneti ama onlar sorgusuz sualsiz cennetle müjdelenmişler. Onları sevdiğimiz için Allah bize de nasip eder inşallah.”