DSP, sekiz adayını açıkladı

DSP lideri Bülent Ecevit, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu sekiz ilin belediye başkan adaylarını açıkladı.

ANKARA - DSP lideri Bülent Ecevit, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu sekiz ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Dün DSP Genel Merkezi'nde bir basın toplantısı düzenleyen Ecevit, eski bakanlardan Masum Türker'in İstanbul, Tayfun İçli'nin de Ankara'dan aday gösterileceğini,
İzmir'de eski belediye başkanlarından Yüksel Çakmur'un aday olacağını söyledi. Ecevit'in verdiği bilgiye göre DSP'nin belirlenen diğer adayları şöyle: Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir), Rıza Yalçınkaya (Bartın), Mümtaz Karaduman (Zonguldak), Ali Arabacı (Bursa), Nurten Atalay (Aydın).
Kadın ve genç adaylara da özel bir önem vereceklerini belirten Ecevit, eski milletvekilleri Melda Bayer ve Ayşe Gürocak'ın da aday olacaklarını ifade etti. Bayer'in Çankaya, Gürocak'ın ise Altındağ'dan belediye başkan adayı olacakları öğrenildi. İzmir adayı olarak açıklanan Yüksel Çakmur ise, henüz bir karar vermediğini söyledi.