DSP ve Anadolu Partisi seçim ittifakı yapacak

DSP ve Anadolu Partisi seçim ittifakı yapacak
DSP ve Anadolu Partisi seçim ittifakı yapacak
DSP Genel Başkanı Masum Türker, Anadolu Partisi'ni ziyaretinde ittifak için adımlar atacaklarından söyledi.

RADİKAL- DSP Genel Başkanı  Masum Türker, Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan'ı ziyaret etti. Parti genel merkezindeki ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, Türker, Türkiye 'nin bir değişim süreci yaşadığını ve bu sürecin 7 Haziran seçimlerinden sonra koordinatları belli olmayan bir yere doğru yöneleceğini iddia etti.

"TÜRKİYE'NİN SOL İKTİDARA İHTİYACI VAR"

Türker, seçimin sonucunun, Türkiye'nin kaderini değiştireceğini ileri sürerek, ülkenin, öteden beri bir sol yönetime ihtiyacı olduğunu savundu.

" CHP TEKLİFİMİZİ KABUL ETMEDİ"

İnsanları birleştirebilmek için platform oluşturulması gerektiğini ifade eden Türker, solda birlik için CHP'ye öneri götürdüklerini, ancak CHP'nin böyle bir harekete öncülük yapma eğilimi göstermediğini kaydetti.

"KARARSIZLAR BİRLEŞMELİ"

Seçim öncesinde DSP’nin solda birlik platformu adı altında bir birliktelik düşüncesi olduğunu ifade eden Masum Türker, “Şu anda kararsız olduğunu ifade eden 12.5 milyonluk bir kitle var. Bu seçmenler bir arayış içindeler. Soldaki tüm partileri bir araya getirerek, merkezde orta sınıfa hitap eden bir oluşum düşüncesindeyiz. Bu platformda her parti kendi adıyla temsil edilecek. Bir anlamda Yunanistan’daki Syriza modelini öngörüyoruz. Önerimiz DSP ve Anadolu Partisi’nin bu platformun başını çekmesidir” diye konuştu.

"HEDEFİMİZ İKTİDAR OLMAK"

Ülkenin geleceğine ilişkin kaygı duyan herkesin önerilerinin değerli olduğunu ifade eden Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan ise, “Sayın Türker’in önerisi de bizim için değerlidir. Bu arayışa ait talebi yetkili arkadaşlarımız ve kurullarımızla değerlendirerek temaslarımızı sürdüreceğiz.” dedi. Bir basın mensubunun 7 Haziran’daki hedeflerine ilişkin sorusunu da yanıtlayan Tarhan, “Seçime giren her partinin hedefi elbette iktidar olmaktır. Bizim de hedefimiz iktidar. Her zaman söylediğim gibi barajları yıkmak gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

AA


  http://www.radikal.com.tr/131384613138466

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİRBİRİNİZDEN FARKINIZ NE? - m.rozbilen

  Tencere yuvarlandı kapağını buldu.

  Sıfır Sıfır = Sıfır - Engin Selçuk

  İki tabela partisi bir araya gelince ortaya çıkan yine bir tabela partisi olacaktır. Partinin başına çöreklenen ve sosyal demokratlığın yanından bile geçmeyen vizyonsuz lider müsveddeleri ulusalcı oylarını paylaşmanın dayanılmaz çekiciliğine kapılarak girecekleri seçimlerde hakettikleri dersi alacaklar.

  SEÇİM İTTİFAKI NE İŞE YARAYSCAK??? - Sebodil

  Seçim ittifakları ne işe yarayacak? Fikir ve proje üretmek için birleşip birlikte çalışsalar faydalı olurlar. Yanlış,yetersiz,verimsiz,ezberci,anlaman takliti özendirici,anlama ve anlatma becerilerini körelten,bilimsel düşünme becerisinin farkındalığını bile oluşturamayan öğretim sistemini geliştirmek veya değiştirmek için düşünceleri veya projeleri var mı? Kimin seçildiğinden daha önemlisi seçilenin ne yapacağı ve yapabileciğidir.

  Solun anlamı? - vemerald

  Yıllarca "sol" dediniz, ama biz sizde bir sol göremedik. Bu iki parti kendisine sol değil de Kemalist dese daha yerinde ve dürüst olacak. Artık seçmen de bilinçlendi. Yönünü görebiliyor. Solu ile sağını ayırabiliyor.

  Masum Türker Anadolu partisi - balçovalı

  CHP'yi böle-böle parçalaya-parçalaya nereye varacaksınız.Alacağınız oy yüzdesi ne işinize yarayacak.Az olsun benim olsun düşüncesi ancak ve ancak seçim barajı olmayan seçimlerde geçerlidir.Yazık çok yazık.

  pigeon - amed amedsson

  artık chp yi akp bilem tutamaz. ak! güvercin kendini de chp yi de uçurur! yanlız güvercine söyleyin konacağı yere dikkat etsin.maazallah chp nin oklarına konmasın da .......