DSP'li Küçükçekmece Belediye Başkanı'na silahlı saldırı

Küçükçekmece Belediye Başkanı ve DSP adayı Halidun Özbatur'a dün akşam silahlı saldırı düzenlendi. Özbatur yara almadan kurtuldu.

Küçükçekmece Belediye Başkanı ve DSP adayı Halidun Özbatur'a dün akşam silahlı saldırı düzenlendi. Özbatur saldırıdan yara almadan kurtuldu. DSP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Masum Türker, saldırıyı, 'DSP'nin faaliyetlerini kesmeye yönelik bir hareket' diye değerlendirdi.
Cumhuriyet mahallesindeki Londra Düğün Salonu'nda seçim çalışmasına katılan Özbatur, programın ardından aracına binmek için binadan çıktı. Seçim çalışmaları için kullandığı 34 RG 847 plakalı minibüse yönelen Özbatur'a, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, 2 el ateş etti. zbatur saldırıdan yara almadan kurtulurken, aracın ön tarafına 2 kurşun isabet etti. Özbatur'un aracı, incelemelerin ardından Küçükçekmece Polis Merkezi önüne çekildi. Polis, yaya olarak kaçan saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.
Özbatur, olayın ardından yaptığı açıklamada, saldırının şahsına değil, demokrasiye yapılmış bir saldırı olduğunu belirterek, "Bizi hiçbir güç, hiçbir tehdit, demokratik sol görüşümüzden, inançlarımızdan döndüremeyecek. Bildiğimiz yolda devam edeceğiz. Şimdi buradan seçim çalışması için başka bir yere geçeceğim" diye konuştu. Özbatur, saldırının, 'çalışmalarını baltalamak isteyen kişilerce' gerçekleştirildiğini öne sürdü.