Düzcelilere hakaret eden Ak Parti adayı için suç duyurusu

Düzcelilere hakaret eden Ak Parti adayı için suç duyurusu
Düzcelilere hakaret eden Ak Parti adayı için suç duyurusu
MHP Düzce Merkez İlçe Başkanlığı, aday gösterilmemesi üzerine sosyal medyada 'Düzce'nin şerefsiz halkı' diye hakaret içeren sözler yazan Ak Parti milletvekili aday adayı Elif Keçeci hakkında suç duyurusunda bulundu.

DÜZCE - AK Parti Düzce Milletvekili aday adayı 35 yaşındaki Elif Keçeci, aday gösterilmemesi üzerine sosyal paylaşım sitesindeki sayfasına "Ben yokum listede kına yakın" diye yazarken, yorum bölümüne de "Benim için önemli olan T. amcamın yanında olmak ama, tabi Düzce'nin şerefsiz halkı asparagas haber yapmazsa. Çünkü Düzce her bok beklenir, bu adi şerefsizlerden" diye yazdı. Keçeci'nin bu yazıları özellikle Düzce'de büyük tepkilere neden oldu.

MHP Düzce Merkez İlçe Başkanlığı da bugün Elif Keçeci hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. MHP'li yöneticiler hazırladıkları dilekçeyi savcıya verdi.

'BU İFADELERİ KINIYORUZ'

MHP Merkez İlçe Başkanı Aydın Dursun, Keçeci'yi kınadıklarını belirterek şunları söyledi:

" AKP 'den aday adayı olan bir hanımefendi, Düzce halkını aşağılayan bir takım ifadeler kullandı. Bu ifadelerden sonra tüm ilimizde şiddetli bir infial söz konusu. Bu ifadeleri kınıyoruz. Düzce halkı ile ilgili sarf ettiği sözler, mensubu olduğu partinin hangi mantıkla hizmet ettiğini gösterdi. Biz de yapılan bu hakaret için kanunlar önünde hakkımızı aramaya geldik. Kendisini şiddetle kınıyoruz."

(Tezcan SOLMAZ / DHA)

Ak Parti listesine giremeyen kadın aday: Kına yakın