DYP: Hazır ol; AKP, biz geliyoruz

Genel başkan olarak ilk seçimine giren Mehmet Ağar, sonuçları memleketi Elazığ'da izlemeyi tercih etti. DYP'nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Serhan Yücel ve parti yönetimi ise, Genel Merkez'de karargâh kurdu.

ANKARA - Genel başkan olarak ilk seçimine giren Mehmet Ağar, sonuçları memleketi Elazığ'da izlemeyi tercih etti. DYP'nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı Serhan Yücel ve parti yönetimi ise, Genel Merkez'de karargâh kurdu. Tüm sonuçlar, telefonla Mehmet Ağar'a iletildi.
Yüzde 10'luk barajı aşarak sağda ikinci parti olmayı hedefleyen DYP, oylar açıklandıkça MHP ile ANAP'ı geride bırakmanın sevincini yaşadı. Elazığ'dan gelen başarı haberi, DYP'lileri sevince boğdu. DYP yöneticilerinin hedefinde ise anket şirketleri vardı. DYP İl Başkanlığı'nda seçimi izleyen DYP Genel İdare Kurulu üyesi Hayri Kozakçıoğlu, "Amacımız belediye başkanlıklarını almak değildi. Amaç, AKP'ye alternatif bir partinin olduğunu göstermekti. Bizim için sonuç şudur: 'Hazır ol AKP, biz geliyoruz'" dedi.